UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України закликало Польщу відкинути емоції та вказало на некоректність заяви Дуди

Київ поінформували про виклик українського посла у Варшаві в польське МЗС.

Українська сторона закликає польську відкинути емоції в питанні обмеження імпорту зерна та іншого продовольства з нашої держави та очікує на розгляд свого плану дій щодо контролю таких поставок. Про це написав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook після того, як МЗС Польщі терміново викликало нашого посла у Варшаві через слова президента Володимира Зеленського.

За словами Ніколенка, дипломатичне відомство України детально поінформували про зустріч посла з заступником польського міністра закордонних справ. 

Читайте також: Politico: Конфлікт України і Польщі через зерно розколює ЄС, і це тільки початок

Під час розмови український посол ще раз роз’яснив позицію Києва щодо неприйнятності односторонньої заборони на ввезення нашого зерна з боку Польщі. Також він вказав на некоректність порівняння щодо України, яке зробив президент Польщі Анджей Дуда в Нью-Йорку. Ймовірно, йдеться про заяву, що “Україна поводиться, як потопельник”.

"Закликаємо наших польських друзів відкинути емоції. Українська сторона запропонувала Польщі конструктивний шлях вирішення зернової проблематики. Очікуємо, що наші пропозиції стануть основою для переведення діалогу в конструктивне русло", – додав Ніколенко.

Читайте також: ЗМІ Польщі про напругу у відносинах з Україною: Зеленський образив Варшаву чи винні польські вибори?

Заступник міністра економіки України, торговельний представник Тарас Качка схиляється до того, що “емоційність” з боку представників Польщі в питанні імпорту українського зерна та іншого продовольства пов'язана з внутрішніми політичними процесами. Українська сторона прагне повернутися до конструктиву та досягти підтримки своєї пропозиції щодо заходів контролю для нашого експорту.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження щодо ввезення сільськогосподарської продукції з України на територію п’яти держав ЄС. Однак Уряди трьох країн, Польщі, Словаччини та Угорщини, оголосили, що в односторонньому порядку продовжать заборону на імпорт з України низки продовольчих товарів.