Міністерство закордонних справ України направило Польщі ноту через страйк польських перевізників, які з 4 травня заблокували рух вантажівок через найбільший пункт пропуску "Дорогуськ – Ягодин". Про це повідомляє повідомив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на інформацію заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергія Деркача.
"Ті скарги й вимоги, які висувають польські перевізники, не актуальні. Ми працюємо на рівних і паритетних умовах із польськими перевізниками, тому не бачимо жодних причин для того, щоб перекривати пункт пропуску", – сказав він.
Сергій Деркач також повідомив, що віцепрем'єр та міністр відновлення Олександр Кубраков підготував відповідного листа до міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика.
Урядовець також повідомив, що електронна черга на ньому до початку протесту налічує 3,3 тисячі транспортних засобів, які мали перетнути кордон за п'ять діб. Наразі черга скорочується, тому що українські перевізники змушені прямувати в інші пункти пропуску.
За інформацією Міністерства відновлення, від ранку 4 травня польська сторона призупинила оформлення вантажних автомобілів на в’їзному та виїзному напрямках пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ". На виїзд з Польщі пропускають лише транспорт, який перевозить гуманітарну допомогу, небезпечні вантажі та тварин. Також зазначається пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ" забезпечує близько 40% вантажопотоку до Польщі і це спричиняє критичну для експорту ситуацію.
Причиною такої ситуації є страйк польських перевізників. Вони зокрема вимагають повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в’їзді до Польщі та застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.
"Блокування прикордонного переходу в Дорогуську є політично мотивованим, а названі причини блокування щодо України є блефом. У нас паритетні правила співпраці: жодних дозволів і штрафів за їх відсутність. І будь-які непорозуміння ми можемо вирішувати діалогом, а не блокуванням", – написав у Twitter посол України в Польщі Василь Зварич.
Нагадаємо, якраз рік тому Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі домовилися скасувати дозволи для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива.