UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тиск на ЗМІ може вплинути на підтримку України, натякнув глава комітету зі свободи слова

Інциденти з переслідуванням журналістів можуть також змінити ситуацію в регіонах.

Голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що опоненти чи вороги нашої держави, зокрема Росія, скористаються ситуацією з тиском на журналістів, зокрема інцидентами зі стеженням за командою Bihus.Info та залякуванням журналіста-розслідувача Юрія Ніколова. Це може негативно вплинути на підтримку України.

“Я повністю погоджуюся з тим, що можуть використати (тиск на медіа вороги чи опоненти — ред.). Не те, що можуть, використають. Я просто чекаю, коли зараз почнуться знову дебати про надання допомоги Україні. І просто вийдуть і скажуть: "Так а там журналістів щемлять, кому ми будемо давати допомогу?”. І це проблема. Це не можна не розуміти”, — наголосив народний депутат у випуску “УП. Чат”.

Читайте також: Ще один комітет ВРУ вирішив звернутись до правоохоронців через стеження за журналістами Bihus.Info

Він також зазначив, що відсутність оперативних результатів розслідування в історії з переслідуванням співробітників Bihus.Info може стати дуже поганим сигналом. Зокрема, це здатне сприяти суттєвому погіршенню ситуації зі свободою ЗМІ в регіонах, адже сталося переслідування команди медіа значного рівня публічності.

“Якщо ми зараз отримаємо в результаті величезну кількість набагато жорсткіших реакцій в регіонах … ми втратимо єдиний просто стовідсотковий аргумент, чому ми є представниками західного світу, чому ми можемо бути в Європейському Союзі, воюючи з тоталітарною Росією. Бо для нас це цінність”, — додав Юрчишин.

Читайте також: Будь-який тиск на журналістів неприпустимий — Зеленський після наради з правоохоронцями

Як писало ZN.UA, нас є два фронти — зовнішній і внутрішній. Зовнішній фронт тримається на сотнях тисяч плечей. Внутрішній фронт проти корупції, проти непрофесіоналізму, проти злочинної бездіяльності влади — на кількох десятках людей. Вони тримають внутрішній фронт, а зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати. Прибрати. Дискредитувати. Щоб був марафон тиші. Щоб ніхто нікуди не рипнувся. Про причини того, що відбувається, й можливі наслідки для країни в статті "Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів" пишуть Інна Ведернікова й Тетяна Безрук.