Припинення конфлікту в Донбасі неможливе без надання українською стороною особливого статусу для ОРДЛО, заявив представник Росії в Тристоронній контактній групі з Донбасу Борис Гризлов.
"Досягти повної безпеки без політичного вирішення конфлікту неможливо. У підсумку саме конституційна реформа, що включає постійний особливий статус окремих районів Донбасу після проведення в них виборів, відкриває шлях до міцного миру на цій території. Тим більше, що всі ці кроки чітко і недвозначно прописано в Комплексі заходів по виконанню Мінських угод", - заявив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс".
На думку Гризлова, для припинення бойових дій Київ повинен зробити ОРДЛО політичні поступки.
"У випадку з Донбасом мова йде, в першу чергу, про вступ в силу закону про особливий статус відповідних територій. Його вступ в силу має відбутися на основі так званої "формули Штайнмаєйера", яка сама по собі є серйозним компромісом", – зазначив російський дипломат.
Він також повідомив, що дане питання буде обговорюватися на завтрашньому засіданні Тристоронньої контактної групи.
Нагадаємо, згідно з результатами опитування Центру Разумкова, якби в Україні проходив референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, то половина громадян (49,6%) взяли б у них участь, чверть (25,5%) – немає, а ще чверть (24,4%) - не визначилися.
Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробки "дорожньої карти"їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщенні збройної місії ОБСЄ у Донбасі.
Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".