Європейський Союз готовий підтримати розміщення міжнародного миротворчого контингенту в Донбасі, якщо відповідне рішення буде прийнято Радою Безпеки ООН
"Якщо б місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б... допомогти просуванню реалізації Мінських угод, ми б, звичайно, були тільки "за", – заявила верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні в інтерв'ю УНІАН, опублікованому в неділю, 11 березня.
Голова європейської дипломатії підкреслила, що рішення про відправку миротворців до ОРДЛО приймається РБ ОНН, а не Євросоюзом.
Вона також нагадала, що спостерігачі ОБСЄ, згідно з мандатом, повинні мати доступ до всієї території України, включаючи окуповані райони і неконтрольовану Києвом ділянку кордону з РФ.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".