UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародний кримінальний суд не допоможе Україні зупинити російську агресію, - експерти

Статут Міжнародного суду, який прагне ратифікувати Україна, передбачає наявність такого злочину як воєнна агресія. У той же час, визначення цього злочину зараз відсутній.

В умовах нехтування Російською Федерацією нормами міжнародного права жоден суд, зокрема Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі, не здатний самостійно "зупинити військовий захоплення України".

Таким чином громадська ініціатива "Ратифікуйте Римський статут!" прокоментувала заяву Юлії Тимошенко, в якому вона зачіпає тему Міжнародного кримінального суду.

Учасники Ініціативи, юристи-міжнародники, нагадали слова Тимошенко: "Україна повинна негайно звертатися в Міжнародний кримінальний суд для зупинки військового захоплення України. Всі причетні до військової агресії проти нашої держави повинні нести персональну міжнародну відповідальність".

На думку експертів, "не всі елементи її позиції щодо МКС відповідають реальному стану речей".

"Було б чудово реалізувати цю думку на практиці, якщо б це не було абсолютно неможливо. Римський статут МКС дійсно передбачає наявність такого міжнародного злочину як агресія і встановлює індивідуальну відповідальність за його вчинення. У той же час, визначення цього злочину зараз відсутній. Юрисдикції щодо злочину агресії МКС не буде мати принаймні до 2017 року", - йдеться в коментарі Ініціативи.

"Крім того, потрібно розуміти, що в умовах нехтування Російською Федерацією нормами міжнародного права жоден суд, включаючи МКС, не здатний самостійно "зупинити військовий захоплення України", - зазначили експерти.

У той же час юристи зазначили, що швидке приєднання нашої держави до Римського статуту створить правові гарантії для запобігання військових злочинів і злочинів проти людяності на території України, а також передумови для залучення до відповідальності тих, хто їх буде здійснювати.

Довідка ZN.UA. Ініціативу "Ратифікуйте Римський статут!" заснували експерти з питань міжнародного кримінального права - Дмитро Кулеба, к.ю.н., голова правління Фонду культурної дипломатії UART і Микола Гнатовський, к.ю.н. доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, другий віце-президент Європейського комітету із запобігання катувань. Метою Ініціативи є сприяння української влади у приєднанні України до Римського статуту МКС. !zn

Читайте також:

Визнання Україною юрисдикції Гаазького суду потребуватиме внесення змін до Конституції

Гаазький суд: Україна не може просити переслідувати конкретних осіб

Україна попросить Міжнародний кримінальний суд зайнятися Януковичем