UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія Кокса-Кваснєвського презентує звіт щодо України 14 листопада

Доповідь місії Кокса-Кваснєвського стосовно політично мотивованого правосуддя в Україні має вирішити долю Угоди про асоціацію.

Україна чекає на остаточний звіт спостережної місії представників Європейського парламенту на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом та екс-президентом Польщі 3.

"Окрему увагу було приділено діяльності моніторингової місії Європейського парламенту на чолі з Коксом і Кваснєвським. У зв'язку з цим Кожара підкреслив очікування української сторони щодо заключного звіту місії Європарламенту, який має бути презентовано 14 листопада 2013 (року)", - цитує Кожару прес-служба МЗС.

4 листопада у Києві міністр закордонних справ України провів зустріч із делегацією депутатів Європарламенту "Європейські консерватори та реформісти" у складі з Павелом Ковалем, Мартіном Каллаханом, Чарльзом Тенноком, Рішардом Чарнецьким та Адамом Бєланом.

Сторони обговорили виконання Україною реформ органів прокуратури та тих, що стосуються виборчого законодавства. Також глава МЗС України висловив сподівання, що угоду про асоціацію буде ратифіковано нинішнім складом Європарламенту, а саме в першій половині 2014 року.

Окрім цього, Кожара подякував євродепутатам за послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України.

Як повідомлялося, спостерігачі від Європейського парламенту, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу у питанні лікування засуджених за кордоном.

Законопроект Лабунської №3461 пропонує, що "в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном".

Окрім того, у законопроекті є норма, що, "приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою".

Як повідомлялося, на порядку денному на вівторок, 5 листопада, стоять відразу три законопроекти про звільнення екс-прем'єра 3 чи лікування за кордоном. Окрім законопроекту Лабунської, пропонується розглянути законопроект №453а позафракційного Сергія Міщенка. Проект колишнього бютівця, який вже розкритикувала "Батьківщина", передбачає можливість для засуджених лікуватися за кордоном. При цьому час лікування у невідбутий термін покарання не зараховується, а приймаюча країна повинна гарантувати повернення засудженого.

Окрім того, лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок внесли свій законопроект № 3479 "Про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини.

25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції наглядової місії ЄП, "якими б важкими вони не були". Окрім того, Тимошенко обіцяє, якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде узгоджено з Коксом і Кваснєвським. !zn

Читайте також:

Тимошенко згодна на будь-яку пропозицію місії Кокса-Кваснєвського

Євросоюз підтвердив свою позицію щодо Тимошенко: Нам потрібне рішення з цього питання

Німеччина може не видати Тимошенко Україні після "лікувальних канікул"