UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст запропонував посилити контроль за ЗМІ

У відомстві запевняють, що хочуть звести "до мінімуму можливості використання засобів масової інформації як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян".

Міністерство юстиції України оприлюднило проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації". Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті Мін'юсту.

Законопроектом пропонується здійснювати державний контроль центральними органами виконавчої влади у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації для запобігання їх монополізації. А також здійснювати контроль органами Антимонопольного комітету України за дотриманням законодавства та недопущенням ними недобросовісної конкуренції. Передбачені підстави для відмови у державній реєстрації, якщо засновником порушуються гарантії від монополізації друкованих засобів масової інформації.

Крім того, згідно із законопроектом, передбачається, що кожен випуск продукції інформаційних агентств повинен містити, у тому числі і відомості про засновника (співзасновників).

Також планується заборонити створення і діяльність телерадіоорганізацій, засновником (співзасновниками), власником (співвласниками) якої є нерезидент (нерезиденти), зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких затверджений Кабінетом міністрів України.

Згідно з проектом закону, також планується зобов'язати телерадіоорганізації щорічно до 31 березня оприлюднювати звіт про результати своєї діяльності, в якому зазначено відомості про джерела фінансування телерадіоорганізації, а також про зміну: засновника (співзасновників), власника (співвласників) розподілу часток її статутного капіталу або зміну акціонерів, володіють пакетами акцій у розмірі понад 25%; керівника, складу виконавчого та наглядової органів телерадіоорганізації.

Більше того, пропонується доповнити перелік вихідних даних друкованих засобів масової інформації відомостями про особу, відповідальну за випуск відповідного номера видання і доповнити перелік вихідних даних випуску продукції інформаційних агентств відомостями про засновника (співзасновників).

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, мета проекту акта - "зведення до мінімуму можливості використання засобів масової інформації як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору".

"Разом з цим, зазначаємо, що альтернативних способів досягнення поставлених цілей, крім шляхів, запропонованих проектом закону Україну, не існує", - упевнені в Мін'юсті. !zn

Читайте також:

Рівень політичної «джинси» у ЗМІ різко зріс за рахунок Тігіпка і комуністів


Українське ТБ приділяє провладним політикам удвічі більше уваги, ніж опозиції

Українські телеканали відмовляються від політичних новин заради прогнозу погоди

Друковані ЗМІ скоротили доходи від реклами у 2011 році, інтернет - збільшив

Рада заборонила ворожок на телебаченні