UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Мінськ» не передбачає «особливого статусу» Донбасу в Конституції - Кравчук

За словами Кравчука, Україна і Росія не розуміють вимоги один одного

У Мінських угодах немає обов'язкової вимоги вводити положення про "особливий статус" ОРДЛО до Конституції України, хоча Росія вже п'ять років стверджує, що цей пункт там прописаний.

Як розповів глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук в ефірі каналу «Україна 24» таке нерозуміння відбувається, тому що певні положення Мінських угод по-різному трактуються, а їх необхідно читати однаково всім сторонам врегулювання ситуації на Донбасі, передає «Інтерфакс-Україна».

"Ми не можемо ставити під сумнів те, що написано в Мінських домовленостях, але ми можемо сказати, що пройшло чимало часу, і ці п'ять років показали, що деякі положення документів не працюють, або працюють суперечливо, або трактуються по-різному. Тому потрібно привести їх в таку систему мислення і систему дій, з якими погодяться всі сторони, щоб припинити війну в Донбасі", - сказав Кравчук.

Так, Кравчук зазначив, що в Мінських угодах немає обов'язкової вимоги вводити так званий "особливий статус" ОРДЛО до Конституції України.

"А деякі, зокрема російська сторона, наполягають, що там, мовляв, саме так написано. І ми повинні довести, повинні сісти і прочитати разом, і прийти до спільного висновку", - пропонує він.

Відзначимо, що раніше Кравчук заявив, що про особливий статус Донбасу мова не йде.

"Особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не" особливий статус ", а" особливу систему управління "в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус", - сказав Кравчук.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи 14 травня українська сторона відкинула можливість закріплення «особливого статусу» тимчасово окупованих територій Донбасу в Конституції та наголосила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися відповідно до Конституції та законодавством України та на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, зокрема в частині стабільності установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини й захисту прав меншин, виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

Своєю чергою представник РФ Борис Гризлов звинуватив Україну в «саботажі», через що під час переговорів 14 травня не було ухвалено заяву про додаткові заходи з припинення вогню.

Також напередодні настання перемир'я в Донбасі президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, в ході якого обговорювалися проєкти законів про «особливий статус» Донбасу (знаходиться на розгляді в політичній підгрупі ТКГ) і децентралізації, яка передбачає зміни до Конституції України.