UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри ЄС вирішать, чи бойкотувати Євро-2012 в Україні

Йдеться про спільну позицію щодо футбольного чемпіонату. Це буде неформальна дискусія, головним питанням якої стане координація дій країн-членів ЄС про відвідування матчів чемпіонату з футболу Євро-2012 в Україні.

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС планують обговорити питання бойкоту матчів Євро-2012, які відбудуться в Україні. Така дискусія відбудеться під час засідання Ради закордонних справ ЄС 14 травня в Брюсселі.
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на високопоставленого європейського дипломата в Брюсселі.
"Мова йде про спільну позицію щодо футбольного чемпіонату, який відбудеться влітку цього року. Не буде висновків, це буде неформальна дискусія, але ми сподіваємося в кінці мати позицію, куди країнам-членам рухатися", - сказав співрозмовник агентства.
Головним питанням дискусії стане координація дій країн-членів ЄС про відвідування матчів чемпіонату з футболу Євро-2012 в Україні. "Поки немає координації між ними (міністрами країн-членів) про відвідування. Це для того, щоб мати більшу координацію перед тим, як мати остаточне рішення. І в ході дискусії цікаво побачити, чи готові вони йти далі", - сказав дипломат.
Як відомо, раніше чиновники Єврокомісії, Бельгії, Нідерландів та Австрії заявили, що не будуть відвідувати матчі Євро-2012 в Україні на знак протесту у згортанні демократії в країні і поширення практики застосування вибіркового правосуддя.
У свою чергу "Інтерфакс-Україна" з посиланням на свої джерела повідомляє, що в рамках засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ буде також обговорюватися Угода про асоціацію.
"Ми будемо обговорювати питання про можливі умови підписання та ратифікації Угоди про асоціацію, а також питання, чи потрібно нам почекати певний час з підписанням", - деталізувало джерело.
Говорячи про конкретні вимоги, які можуть бути встановлені для підписання Угоди про асоціацію, високопоставлений чиновник висловився за те, що міністри повинні встановити критерії, які дозволять бачити прогрес України. "Не всі вони (міністри) на одній лінії, і я не очікую на цьому етапі ніякого остаточного рішення в понеділок", - резюмував він.
Офіційний представник МЗС Франції Бернар Валеро заявив, що в ході засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС на порядок денний буде винесено широке коло питань, в тому числі ситуація в Росії та Україні. Одним з центральних питань стануть випадки порушення прав людини в Україні. "Ситуація з правами людини в Україні та деякі політичні процеси викликають серйозні занепокоєння в Євросоюзі", - заявив Валеро.
Нагадаємо, що все більше світових лідерів відмовляються від поїздок в Україну до вирішення ситуації навколо екс-прем'єр-міністра. Про бойкот матчів Євро-2012 в Україні заявили, зокрема, австрійський та голландський уряд. Також канцлер ФРН Ангела Меркель офіційно підтвердила інформацію, що не стане відвідувати Євро-2012 в Україні, якщо ситуація навколо Тимошенко не зміниться. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу «не має наміру» відвідувати Україну під час чемпіонату Європи з футболу, якщо Україна не зробить кроки для вирішення ситуації навколо Тимошенко. Раніше комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг оголосила про те, що не поїде на церемонію відкриття Євро-2012.
Бельгія також приєдналася до ряду держав Євросоюзу, які оголошують бойкот української частини Євро-2012. Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс заявив: у Брюсселі констатують, що «українська влада вдалася до неприпустимого поводження з Тимошенко». «Ми повинні чинити тиск для того, щоб ця влада довела, що вона готова йти в правильному напрямку - перш за все, надаючи належну медичну допомогу, право на відвідування, і не тільки Юлії Тимошенко, а й іншим в'язням», - підкреслив він.
Міністр зазначив, що його держава надасть саме «політичний бойкот», тому що бельгійська збірна не пройшла у фінал європейського чемпіонату з футболу.
Представництво Європейського союзу в Україні також повідомило, що ніхто з єврокомісарів не має наміру відвідувати заходи в Україні, присвячені фінальній частині чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Водночас, президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс закликав не до бойкоту, а до протестів під час матчів Євро-2012 в Україні. Аналогічної позиції дотримується і депутат Європейського парламенту з групи народних партій Міхаель Галер. Він закликав європейських політиків не бойкотувати Євро-2012, а їхати до України на чемпіонат і віддалитися від українського керівництва, розділяючи трибуни з простими вболівальниками.
Критикує заклики до бойкоту і президент Польщі Броніслав Коморовський. Він вважає, що заклики бойкотувати Євро-2012 в Україні «абсолютно неадекватні», і можуть привести до обрання Києвом іншого, неєвропейського зовнішньополітичного курсу. ! Zn
Читайте також:
Швеція ще думає над бойкотом Євро-2012 в Україну
Меркель: Громадяни України страждають від диктатури й репресій
Капітан збірної Німеччини сумнівається, що подав би руку Януковичу
В Європарламенті зрозуміли, що закликами до бойкоту Євро-2012 Тимошенко не допомогти
Путін сконцентрується на зміцненні впливу на пострадянському просторі