UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри цифрової економіки країн G20 не схвалили декларацію із засудженням війни проти України через позицію РФ — NHK

Більшість країн рішуче засудили вторгнення Росії в Україну.

Міністри цифрової економіки країн G20 у суботу, 19 серпня, провели зустріч в Індії. Зокрема, вони  пообіцяли захищати права людини і конфіденційність під час розвитку цифрової економіки. Обговорювалося і вторгнення РФ в Україну, зокрема, його вплив на світову економіку — більшість країн рішуче засудили війну. Але Росія заблокувала декларацію зустрічі із засудженням вторгнення, повідомляє NHK.

Оскільки РФ відхилила включення пункту із засудженням війни у міністерську декларацію — документ не був прийнятий.

Читайте також: Міністри фінансів країн G20 знову не змогли подолати розбіжності щодо війни РФ проти України 

Міністри також обговорили, як гарантувати безпеку й економічне зростання в міру того, як країни рухаються вперед із цифровізацією.

Вони підтвердили важливість безпеки в той час, коли уряди і приватний сектор розбудовують інфраструктуру, а також відповідну правову базу і комунікаційні мережі.

Міністри наголосили на важливості надання пріоритету безпечним та інклюзивним підходам, які поважають права людини і захищають персональні дані, при розбудові комунікаційних мереж і правових рамок.

Після зустрічі міністр цифрової трансформації Японії Коно Таро заявив, що позитивним є те, що країни G20 підтвердили важливість надійного, відкритого та транскордонного потоку даних, до якого закликала Японія.

Читайте також: Прем'єр Індії погодився відвідати саміт БРІКС у Південній Африці — Bloomberg

Раніше повідомлялося, що Україна та партнери працюють над тим, щоб Київ був серед запрошених на саміт G20 у Індії, який відбудеться у вересні.

В Індії, яка наразі головує в G20, підтвердили що Україну не запросили на саміт. Як пояснив міністр закордонних справ Індії Субраманьям Джайшанкар, рішення країни не запрошувати Україну було ухвалено з огляду на те, що G20 займається зростанням та розвитком, а не врегулюванням конфліктів, що має відбуватися в Раді безпеки ООН.

Читайте також: Індія розглядає можливість імпорту пшениці з Росії зі знижкою — Reuters

Нью-Делі не займає однозначної позиції щодо війни РФ проти України, а продовження купівлі російської нафти допомагає підтримувати економіку Москви, що викликає занепокоєння деяких західних партнерів.

При цьому для Заходу прем’єр Індії Нарендра Моді залишається неоднозначною постаттю. Зокрема, не так давно він відвідав Вашингтон для зустрічі з президентом США Джо Байденом та домовився про зміцнення оборонних відносин. Моді став ключовою фігурою в зусиллях Заходу, спрямованих на протидію впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.