UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри фінансів країн G20 знову не змогли подолати розбіжності щодо війни РФ проти України 

Неодноразова нездатність G20 досягти консенсусу затьмарює ефективність групи як форуму для реагування на кризові ситуації.

Міністри фінансів країн G20 у вівторок, 18 липня, знову не змогли узгодити спільну заяву на тлі глибоких розбіжностей щодо війни Росії проти України. Про це повідомляє KYODO.

Більшість членів G20 підтримують думку про те, що Росія винна в негативних наслідках для світової економіки, при цьому РФ і Китай залишаються в розбіжностях з іншими країнами щодо того, як вони бачать війну. Міністр фінансів Японії Шунічі Сузукі заявив після зустрічі зі своїми колегами, що розбіжності стали "великим викликом" для групи.

Це вже не вперше, коли зустріч міністрів фінансів закінчується без комюніке. 

Неодноразова нездатність G20 досягти консенсусу затьмарює ефективність групи як форуму для реагування на кризові ситуації, навіть незважаючи на те, що міністри фінансів і керівники центральних банків бачать необхідність вирішення проблеми боргової вразливості країн з низьким рівнем доходу і наполягають на проведенні глобальних податкових реформ.

"Багато країн найрішучішим чином засудили російську агресію і підтвердили свою солідарність з Україною. Багато членів організації вважають, що агресія Росії проти України є причиною негативних глобальних економічних наслідків, які ми спостерігаємо останнім часом", - заявив Сузукі на пресконференції в Індії.

Закінчення терміну дії угоди, яка дозволяла експортувати зерно з України через Чорне море, також відродило занепокоєння щодо підвищення цін на продовольство та глобальної продовольчої безпеки.

"На тлі помітного погіршення глобальних фінансових умов, що може загострити боргову вразливість, стійку інфляцію та геоекономічну напруженість, баланс ризиків продовжує зміщуватися в негативний бік", - зазначили в G20.

Читайте також: Допомога Україні є найкращим стимулом для світової економіки — глава Мінфіну США

Зміцнення долара, яке відображає жорстку позицію Федеральної резервної системи США, посилює проблеми для країн, що розвиваються, яким необхідно виплачувати свої борги в доларах.

Центральні банки "чітко повідомлятимуть про свої політичні позиції, щоб допомогти обмежити негативні наслідки для інших країн", заявили міністри фінансів.

Вони дотримуються своєї попередньої позиції щодо валютних курсів, підтвердивши, що будуть тісно консультуватися з питання розвитку ринків, оскільки надмірна волатильність і безладні рухи негативно вплинуть на економічну та фінансову стабільність.

Міністри G20 домовилися працювати над досягненням поставленої на 2025 рік мети - впровадженням реформ, які змусять технологічних гігантів та інші транснаціональні корпорації платити справедливу частку податків.

Майже 140 країн і юрисдикцій вирішили перенести терміни укладення багатостороннього договору про оподаткування цифрових послуг на рік з 2024 року, щоб підготувати необхідне внутрішнє законодавство.

G20 також розгляне можливість створення програми екстреного фінансування, щоб допомогти країнам, що розвиваються, впоратися з майбутніми пандеміями.

Читайте також: Росія увійшла до трійки найбільших торгових партнерів Індії

Раніше повідомлялося, що більшість західних країн G20, включаючи США, Велику Британію, Німеччину і Францію, наполягали на рішучому засудженні Росії і її війни проти України, в той час, як РФ та її партнер Китай виступали проти будь-якого такого кроку.

Індія, як країна, що приймала зустріч міністрів фінансів, з початку повномасштабної війни РФ проти України займає переважно “нейтральну” позицію, відмовившись звинувачувати Росію у вторгненні і закликаючи до дипломатичного вирішення. При цьому, країна збільшила закупівлі російської нафти.

Читайте також: Через подорожчання російської нафти Індія може перейти до інших постачальників

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".