UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст запевнив, що угода з ЄС не суперечить участі України в інших спілках

У проекті Угоди про асоціацію фахівці Мін'юсту не знайшли положень, які обмежували б право України на участь у зонах вільної торгівлі з іншими державами.

Міністр юстиції 3 констатує, що у проекті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом відсутні які-небудь положення, що обмежують право України брати участь в інших міждержавних об'єднаннях. Про це міністр сказала в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

Вона зазначила, що її фахівці відомства вже проаналізували проект угоди з ЄС.

"Такий аналіз дозволив прийти до висновку, зокрема, щодо відсутності у проекті Угоди про асоціацію положень, які обмежували б право України на участь у зонах вільної торгівлі з іншими державами та інших міжнародних об'єднаннях" - зазначила Лукаш.

Вона також повідомила, що у проекті угоди з ЄС є пункт, згідно з яким Україна жодним чином не порушить свої зобов'язання перед країнами-членами3 Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан) якщо підпише угоду про асоціацію з ЄС.

Лукаш ще раз підкреслила, що всі положення Угоди з ЄС не суперечать Конституції України.

Раніше Віктор Янукович пропонував створити постійну консультативну раду для обговорення взаємовідносин "Україна - ЄС - Митний союз - ЄЕП". Він підкреслив, що Україна зацікавлена в тому, щоб відносини України з ЄС не шкодили співпраці з країнами Митного союзу.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.

"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.

Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".

Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn

Читайте також:

Росія погодилася на приєднання України лише до окремих угод Митного союзу

МС оприлюднив рішення про митні бар'єри для України

Путін вірить, що угода Україна-ЄС не вплине на відносини з Росією в політичній сфері

Азаров запропонував Медвєдєву не займатися демагогією, а вирішити, що не влаштовує Росію в угоді з ЄС