UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст презентував присвячений українським політв'язням у Криму фільм

Оприлюднене відео присвячене 13 груповим і індивідуальним справах, в яких за вигаданим звинуваченням російські судді виносять вироки громадянам України.

У результаті анексії Криму Росією 64 громадянина України стали політв'язнями Кремля, у понеділок, 26 лютого, повідомило Міністерство юстиції на своїй сторінці в Facebook.

"Сьогодні День кримськотатарського опору російської окупації. Чотири роки тому Росія ввела свої війська в Крим і почалося злісне порушення законів України та прав її громадян. Внаслідок цього територія Криму анексована, а за російської гратами опинилися 64 українських політв'язнів", - йдеться в повідомленні.

В оприлюдненому відео "В'язні Кремля" уточнюють, що мова йде про 13 групових та індивідуальних справ, у яких за вигаданим звинуваченням російські судді незаконно виносять вироки стосовно громадян України. Людей судять тільки за те, що вони виходили на мирні мітинги, захищали безпеку України, працювали журналістами, проявляли непокору російської окупаційної влади.

Як зазначається у відео, загальний строк у 184 року колонії суворого режиму отримали українські політв'язні в Криму, ще 375 років колонії вимагають для тих ув'язнених, які досі чекають на свій вирок.

Російські окупаційні влади поряд з проведеними ними репресіями всередині Криму продовжують незаконно затримувати громадян України за огульних звинувачень. Так, 25 лютого на в'їзді в аннексированный Росією Крим співробітники Прикордонного управління ФСБ РФ затримали громадянина України, який нібито перебував у розшуку на території РФ.

26 лютого в українському парламенті підготували проект постанови, в якому зазначаються прізвища всіх незаконно утримуваних у Росії громадян України. Україна має намір домагатися видачі всіх незаконно утримуваних на окупованих Росією територіях українців.

З моменту незаконної анексії Криму Російською Федерацією на півострові пропали 44 людини, 18 з яких до цих пір не вдалося знайти. Дві людини були виявлені в місцях позбавлення волі і стали жертвами політичних репресій, 17 були звільнені. Ще шість – були знайдені мертвими.

Нагадаємо, раніше Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин в окупованому Росією Криму. Крім іншого, суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.

Незважаючи на це, незаконні обшуки і затримання кримськотатарських активістів на території півострова тривають.