UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міграційна криза — українська розвідка заявляє про 15 тисяч мігрантів у Білорусі

Секретар РНБО заявляє про розгортання кампанії, щоб мігрантів було якнайбільше.

Наразі на території сусідньої Білорусі перебуває до 15 тисяч туристів-мігрантів, такі дані української розвідки оприлюднив в ефірі ток-шоу "Право на владу" секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляє ТСН.

Ці дії білоруського режиму секретар РНБО вважає запланованою акцією самопроголошеного президента Лукашенка у відповідь на санкції Євросоюзу.

"Ці люди - офіційно це туристи. Ці "туристи" прибувають зі своїх країн до Білорусі, розуміючи, що це за режим. Які можуть бути туристи в Білорусі? У такому обсязі і в таку пору року? За нашими розвідданими, вже 15 тисяч біженців знаходяться на території Білорусі. Більше того, зараз розгортається кампанія, щоб їх було якнайбільше, для того, щоб тиснути безпосередньо на Євросоюз", — заявив Данілов.

Саме Мінськ спровокував кризу на своїх кордонах із Литвою, Латвією та Польщею. Нелегали з країн Африки, Сирії, Іраку масово прибувають на територію Білорусі, а прикордонна служба не перешкоджає мігрантам для потрапляння до ЄС. На думку багатьох міжнародних експертів, за діями Мінська стоїть Москва, вміло диригуючи диктатором Лукашенком, який залишився у повній ізоляції Заходу.

Експерт з зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмід запропонував відкрити білоруським мігрантам контрольований шлях до Польщі, а потім доставити в Україну, де вони мають пройти через процедури отримання притулку.

Секретар РНБО Олексій Данілов відреагував на таку пропозицію, зазначивши, що Німеччина може зробити те саме: "У нас є пропозиція соціал-демократам у Німеччині взяти їх до себе додому по 2, по 3, по 5. Якщо мало місця, то в Бундестазі — у них там є кабінети".

Про те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка "Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість" .

Читайте також: Лукашенко використовує мігрантів як інструмент тиску на ЄС — The Guardian

Польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький назвав цю ситуацію "війною нового типу", а людей, яких це стосується, та ЗМІ - "боєприпасами".