UA / RU
Підтримати ZN.ua

Менше 10% світових компаній припинили бізнес у Росії

Найбільше німецьких компаній, які продовжують працювати в Росії.

За майже рік війни Росії проти України лише дев'ять відсотків світових компаній пішли з Росії, а деякі західні банки за цей час отримали великі прибутки. Про це повідомив радник президента Михайло Подоляк.

«Майже рік війни і лише 9 відсотків із майже 1500 світових компаній пішли з ринку Російської Федерації. Серед західних компаній, які досі працюють у Росії, найбільше становлять німецькі (19,5 відсотка), американські компанії — 12,4 відсотка, а 7 відсотків — японські», — написав Подоляк у Telegram.

«Деякі західні банки подолали рік повномасштабних бойових дій у Росії. Райффайзен збільшив виторг у Росії на 313 відсотків», — написав Подоляк. Він підрахував, що за рахунок сплаченого в Росії податку банк повернув російській державі суму 94,8 млн євро.

За словами радника Зеленського, це податок за війну, за вбивство українців. «Діючі в Російській Федерації транснаціональні компанії сплачують до російського бюджету податки, які йдуть на виробництво (російського) промислового та оборонного комплексу».

Загальний річний виторг цих 1200+ компаній у Росії – майже 290 мільярдів доларів. Це п'ята частина ВВП Росії.

Крім того, за його словами, компанії, які працюють у Росії, підтримують зусилля щодо мобілізації на війну. «Згідно з новими російськими правилами, корпорації, які працюють у Росії, змушені підтримувати заклики співробітників до армії та фінансувати їхню військову техніку», — сказав Подоляк.

Читайте також: Німецька компанія постачала складові пального для російських винищувачів, що били по Дніпру і Кременчуку

Він зазначив, що перебування в Росії під час нинішньої війни - це "свідома позиція", а "пасивна бездіяльність - теж злочин".

Серед компаній, які залишилися працювати в Росії після повномасштабного вторгнення в Україну: Metro, Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Unilever, Procter & Gamble, Siemens, Pfizer, Philip Morris, Bayer, Acer, Alibaba, CloudFlare, Societe Generale, Credit Suisse, Lenovo, Asus, Cersanit.

Нагадаємо, нещодавно НАЗК визнало американську корпорацію Procter&Gamble міжнародним спонсором війни. Цій компанії належать такі дочірні підприємства та бренди як Gillette, Fairy, Tide, Ariel, Lenor, Mr. Proper, Pampers, Always, Head & Shoulders, Pantene, Old Spice, Hugo Boss, Max Factor і т.д.