UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мендель заявила, що Україна виконала усі умови минулої нормандської зустрічі

Росія підтвердила готовність продовжувати роботу в нормандському форматі.

Україна виконала зі свого боку усі умови, яких досягла в рамка минулої нормандської зустрічі, яка відбулася у Парижі 9 грудня минулого року. Про це заявила прессекретарка президента Юлія Мендель, повідомляє "Укрінформ"

"Можна було зробити більше і швидше - безумовно, якби ситуація залежала виключно від української сторони. Однак, незважаючи на чутки, які були в ЗМІ про те, що Росія відмовляється від участі в нормандському форматі, 7 грудня, під час телефонної розмови президента Росії Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель, Росія підтвердила готовність продовжувати роботу в нормандському форматі", - зазначила вона.

Мендель додала, що деякої впевненості в тому, що в Донбасі все ж настане мир, додає те, що російська сторона заявила про свою готовність продовжувати співпрацю в нормандському форматі. 

Представниця ОП нагадала, що за минулий рік Україні вдалося повернути додому 200 незаконно утримуваних осіб з теріторії ОРДЛО та Криму. 

Крим цього, згадала також Мендель і про домовленість щодо режиму припинення вогню, якої досягли 27 липня.

"Так, є порушення. Є кілька бойових втрат. Але за час існування цієї домовленості збережені реальні життя людей. У цей же період, рік тому, у середньому кожні 72 години гинув один український військовий. Зараз же є тижні, місяці без загиблих та поранених. Таким чином, період від 27 липня 2020 року по сьогодні не можна порівняти ні з одним іншим періодом війни на Донбасі за сім років. Ніколи не було такого зменшення інтенсивності вогню і такої тиші на такій протяжності фронту, як зараз", - зазначила прессекретарка.

Читайте також: Нормандія та Мінськ – чи не найнепередбачуваніші процеси – Кулеба

Нагадаємо, раніше спікер українського боку в ТКГ Олексій Арестович заявляв, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" повинна відбутися до 24 грудня, до тих пір також повинен відбутися обмін полоненими між Україною і Росією.

«Я не віддам п'ять років, які дав мені народ України, на те, щоб займатися «Мінськом»», — обіцяв Володимир Зеленський, стверджуючи до того ж, що «на всі домовленості держава може витратити рік, а потім має бути реалізація. Довше не можна. Якщо ні — потрібно змінювати формат, стратегію». Після першої його зустрічі в «нормандському форматі» з хазяїном Кремля в Парижі минув рівно рік, після першої телефонної розмови з Путіним — майже півтора. Значущих результатів із припинення російської агресії та деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».