UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мельниченко звинуватив захист вдови Гонгадзе у спробі його дискредитації

У Печерському районному суді Києва розгорівся конфлікт між учасниками справи за звинуваченням Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Екс-майор Микола Мельниченко звинуватив адвоката Валентину Теличенко в упередженості і спробі його дискредитації на користь Леоніда Кучми. Теличенко назвала заяви екс-майора піаром і поставила під сумнів його цінність як свідка.

Екс-майор державної охорони Микола Мельниченко не бачить провини Генеральної прокуратури у закритті справи Леоніда Кучми. Про це він сказав у Печерському районному суді Києва, який розглядає справу за обвинуваченням колишнього начальника Головного управління кримінального пошуку МВС Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Під час п'ятихвилинної бесіди екс-майор висловив більше десяти компліментів на адресу Генпрокуратури і першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна. «Прокуратурі, самому Ренату Кузьміну, дай бог йому здоров'я, зараз потрібно не піддатися на провокації, які готуються проти нього і в Україні, і у США, - міркував він. - Хто, крім Рената Кузьміна, здатний їх посадити (замовників вбивства Гонгадзе. - ред.)? Хто в цій країні, покажіть мені?!», пише «КоммерсантЪ-Украина».

- Мельниченко 4 роки тому віддав ГПУ плівки із записами про вбивство Щербаня

Мельниченко звинуватив адвоката Валентину Теличенко, яка представляє інтереси вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, в упередженості і спробі його дискредитації. На його думку, Теличенко намагається дискредитувати його як свідка своїми питаннями. «Всі ці питання не повинні фігурувати у справі Олексія Пукача. З мене намагаються викачати всю інформацію, щоб передати її пресі. Це неправильно. Якби це був комплексний суд над Олексієм Пукачем, над Леонідом Кучмою, то, будь ласка, - всі карти розкриваються», - заявив він.

- Піскун був за крок від розкриття справи Гонгадзе, але його звільнили

Після завершення судового засідання Теличенко відповіла на заяви Мельниченка. «Він піариться. А на засіданні стояв і розповідав, мовляв, на це питання я відповідаю, а на це не відповідаю. Я помітила, що і суд не виявив зацікавленості в отриманні відповідей від екс-майора», - розповіла вона. Теличенко також додала, що Мельниченко виявився не дуже цінним свідком: «Він не дає свідчень, необхідних для використання в якості доказів».

Мельниченко продовжить давати свідчення об 11:00 27 листопада, тоді ж буде допитаний ще один свідок. Його ім'я учасники процесу поки тримають в таємниці.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Екс-генерал МВС Олексій Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою.

Слідство встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Гонгадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч вбив Гонгадзе.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста. Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка було визнано речовим доказом у справі.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. 19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинним рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми. !zn

Читайте також:

Мельниченко вважає, що за ним стежить Литвин

Мельниченко готовий покинути Україну в будь-який момент і суд йому не указ

Мельниченко за ґрати привів інстинкт самозбереження. Майор впевнений, що шансів вижити в Україні у нього більше, ніж у США