UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже половина українців підтримує призначення "варягів" в Кабмін

Тільки третина співгромадян впевнена, що фахівців можна було б знайти в Україні.

45,8% громадян України підтримують запрошення іноземних спеціалістів в уряд. Раз за 23 роки не змогли своїми силами провести реформи та подолати корупцію, то нехай спробують "варяги", вважають українці.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.ua.

На Галичині "хід експатом" підтримали 62,7% респондентів, в Одеській області - 33%, а на Донеччині - 20,7%. Чим далі на схід, тим менше прихильників такого погляду. Чи то тому, що запрошені американці, прибалти і грузини асоціюються у жителів Донбасу з чужим, на їхню думку, Заходом. Чи то тому, що "у радянських власна гордість".

Понад 20% українців не змогли відповісти на поставлене запитання. Найбільше невизначених у Центрі України (29%).

Кожен третій українець (32,5%) не підтримує таке рішення. На їхню думку, у 45-мільйонній країні, при бажанні, можна було знайти порядних, вольових та інтелектуальних професіоналів, здатних провести реформи.

Іноземців в Кабміні підтримує майже 46% населення
ZN.UA

В Галичині вважають, що українська земля народжує для подібної задачі гідних синів і дочок - 21%; в Одесі - 54%; у Донецькій області - 69,6%. Насправді, кадровий патріотизм повинен полягати не стільки у вимозі до паспорта, скільки в критеріях і готовності лідерів країни слідувати своїм деклараціям в реальному житті.

Два десятиліття українська влада, за влучним визначенням Олександра Пасхавера, здійснювала негативний відбір. Влада завжди була найбільш прибутковим видом бізнесу. І вести його від імені правителів повинні були слухняні, аморальні і безвідмовні. Іноді - моральні, але не компетентні. І вже зовсім рідко у владу випадково потрапляли порядні і розумні люди. Можливо, наступна ітерація влада усвідомлює необхідність їх залучення.

Дослідження "Думки і погляди населення України: Грудень 2014 року" проводилося за замовленням ZN.ua Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року. У ході дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими жителями України, які проживають у 179 населених пунктах України. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.

Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті "Песня о Родине. Слова народные".