UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макконнелл наголосив, що допомога Україні не суперечить інтересам США: "Вороги чекатимуть, поки Америка похитнеться"

Він впевнений, що імперський апетит Путіна без сумніву пошириться на НАТО, якщо наша країна не переможе. 

США повинні допомагати і Україні, і Ізраїлю, адже війни там - частина одного конфлікту, заявив глава Республіканської партії Мітч Макконнелл. Під час виступу в Луїсвіллі, який цитує CNN, він наголосив, що настав час для швидких дій. 

"Зараз Сенат має шанс надати додаткову допомогу, яка допоможе нам зробити саме це. Вороги за кордоном уважно стежитимуть і чекатимуть, поки Америка похитнеться, - сказав сенатор. - Тільки наша конкретна підтримка зможе стримати наших противників і відновити безпеку". 

Він наголосив, що Україна та Ізраїль протистоять одній і тій же вісі зла, що складається з Росії, Ірану та Китаю. Тому це випробування не лише для нашої країни, але й для США й усього вільного світу, наголосив Макконнелл. 

шлях до більшої безпеки для всіх нас простий: допомогти Україні виграти війну, — заявив він, додаючи, що така допомога аж ніяк не шкодить інтересам США. - Якщо Росія здобуде перемогу, немає жодних сумнівів у тому, що імперський апетит Путіна фактично пошириться на НАТО, що підвищить загрозу трансатлантичному альянсу США та ризик війни для нас". 

Читайте також: Республіканці Макконнелл і Джонсон рухаються до битви щодо фінансування України – The Hill

Нагадаємо, 30 вересня Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про тимчасовий бюджет для уряду на 45 днів на тлі потенційного шатдауну. Втім, документ не включає додаткового фінансування для допомоги Україні.

Як наслідок, зараз адміністрація Джо Байдена попросила у Конгресу 106 мільярдів доларів екстрених витрат для України, Ізраїлю та іншої іноземної допомоги. Там сподіваються, що пакетна угода допоможе отримати повну суму, з якої для нашої країни коштів, а саме 61,4 мільярда доларів, повинно вистачити на рік фінансування. Йдеться про щонайменше 45 мільярдів доларів на військові потреби та 16 мільярдів - на економічну та гуманітарну допомогу.