Американський сенатор Джон Маккейн, який очолює Комітет Сенату з питань збройних сил, надіслав офіційний лист держсекретарю США Джону Керрі з закликом зробити справу української льотчиці Надії Савченко головною складовою його зустрічей з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими державними лідерами РФ у Москві.
Маккейн звернувся до Керрі з вимогою закликати Росію негайно звільнити Савченко під загрозою додаткових санкцій відповідно до закону Магнітського.
"ЯЯ рішуче закликаю вас зробити справу пані Савченко центральною складовою порядку денного. Як ви відзначили у своїй нещодавній заяві, її тривале перебування в ув'язненні та винесений їй вирок демонструють явне нехтування міжнародним правом з боку Москви та порушують зобов'язання Росії відповідно до Мінських угод. Необхідно надіслати російські влади потужний сигнал про те, що вона повинна виконувати свої міжнародні зобов'язання та негайно звільнити пані Савченко", - повідомив Маккейн на своєму сайті.
"Якщо Росія виконуватиме винесений Савченко вирок та надалі буде ганебно та кричуще порушувати міжнародне право, я закликаю вас вжити всіх необхідних заходів для запуску точкових санкцій, санкціонованих Законом Магнітського, щодо осіб, відповідальних за викрадення та незаконне позбавлення волі Савченко, а також щодо посадових осіб, які беруть участь у фабрикуванні фальшивих звинувачень проти неї. Пані Савченко заслуговує на те, щоб повернутися додому до своєї родини та друзів. Я ціную все зроблене вами заради пані Савченко, і я сподіваюся, що ви будете вживати усіх заходів для її негайного звільнення", - додав сенатор.
Донецький міський суд Ростовської області РФ у вівторок, 22 березня, засудив українську льотчицю та народного депутата Надію Савченко до 22 років позбавлення волі. Суд призначив Надії Савченко покарання у вигляді 18 років позбавлення волі за вбивство російських журналістів каналу ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, у вигляді 10 років позбавлення волі за замах на життя жителів Луганської республіки, а також штраф у вигляді 80 тисяч рублів - за незаконний перетин кордону, який був знижений до 30 тисяч рублів з урахуванням перебування українки під вартою з 30 червня 2014 року.
Як відзначали присутні на суді українські делегати і правозахисники, судове засідання пройшло з грубими порушеннями. На судове засідання по оголошенню вироку для Надії Савченко запустили трьох провокаторів, а крім того - не пустили більшу частину журналістів.
Як повідомлялося раніше, якщо президент РФ Володимир Путін стримає свою обіцянку і поверне Україні незаконно засуджену Надію Савченко, глава української держави Петро Порошенко в свою чергу готовий передати російській стороні двох затриманих на Донбасі російських військових.