UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко запропонував відправити білоруських миротворців до ОРДЛО

Президент Білорусі запропонував розглянути варіанти спільної місії ООН і ОБСЄ.

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко висловив готовність відправити миротворчий контингент до ОРДЛО, в тому числі, на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, передає "112. Україна".

"Ми готові взяти на себе відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України і контроль над російсько-українським кордоном, а також супроводжувати проведення виборыв у Донбасі, виходячи з того, що цей регіон є невід'ємною частиною України", - заявив Лукашенко в ході виступу на Мюнхенській конференції з безпеки в Мінську в середу, 31 жовтня.

Президент Буларуси також заявив про необхідність подальшого пошуку "взаємоприйнятного рішення щодо розміщення в Донбасі миротворців", включаючи формат спільної місії ООН і ОБСЄ.

"До її складу можуть увійти військовослужбовці, поліцейські, цивільний персонал з країн, які протягом усього періоду конфлікту вносили посильний внесок у його дозвіл", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".