Білорусь готова взяти під контроль окуповану РФ ділянку українсько-російського кордону в Донбасі та ввести миротворців для припинення війни на сході України, заявив в інтерв'ю українським журналістам президент Білорусі Олександр Лукашенко.
"Якщо ви хочете, щоб ми закрили кордон 400 кілометрів між Україною та Росією, який зараз не контролюється владою України, ми закриємо цей кордон. Хоч для мене це велика проблема вплутуватися в цей конфлікт, але ми готові ввести туди миротворців, прикордонників, війська, як хочете, але ми готові закрити цю ділянку кордону, якщо буде згода двох сторін", - цитує Лукашенка "РБК-Україна".
Білорусь не вперше заявляє про власні миротворчі амбіції, пропозиції ввести миротворців і взяти участь у відновленні зруйнованої війною інфраструктури лунали і раніше. Крім цього, в Мінську регулярно відбуваються зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ).
Але лояльність керівництва Білорусі Кремлю не дозволяє говорити про неї як про нейтральну учасниці процесу з врегулювання ситуації в Донбасі.
Тим не менш, "Мінськ продовжить робити все можливе для врегулювання конфлікту на сході України", заявив президент Білорусі. За словами Лукашенка, Білорусь зацікавлена у мирі та стабільності на території України.
Як повідомлялося, зараз тема миротворців на переговорах не піднімається, повідомив на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві президент України Володимир Зеленський. За словами Зеленського, він не хоче "перетворення Донбасу на Абхазію чи Придністров'я".
З ініціативою ввести їх на схід України виступав п'ятий президент України Петро Порошенко. США, Велика Британія та Франція підтримують введення миротворців ООН на схід України, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо, вважає спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки кордону. Через неї РФ перекидає в Донбас зброю, техніку та військових.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироигрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".