UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко забрав у НАБУ і передав СБУ справу про корупцію в НАЗК

Генпрокурор задовольнив клопотання керівництва САП.

Генеральний прокурор Юрій Луценко доручив Службі безпеки Україні розслідування кримінального провадження про зловживання керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції, зареєстрованого Національним антикорупційним бюро на підставі викривальних заяв директора департаменту НАЗК Ганни Соломатіної.

Як повідомив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм, Луценко прийняв рішення забрати у НАБУ резонансну справу у п'ятницю, 17 листопада.

"Надалі всі процесуальні дії по цій справі, в тому числі, обшуки в НАЗК, виїмка документів, допити співробітників Агентства й Адміністрації президента проводитимуть співробітники СБУ",- написав політик на своїй сторінці у Facebook.

Найєм угледів в діях генпрокурора "порушення Кримінально-процесуального кодексу і прямий конфлікт інтересів", так як у свідченнях Соломатіної фігурують посадова особа з Адміністрації президента, а також співробітник СБУ та радник голови НАПК Карпушин.

Луценко, у свою чергу, підтвердив рішення про передачу справи СБУ, пояснивши свої дії необхідністю уникнути конфлікту інтересів, так як Соломатіна повідомила про зловживання НАЗК при перевірці е-декларації заступник директора НАБУ Гізо Углави.

"Для уникнення конфлікту інтересів у слідчих діях підлеглих йому детективів, САП звернулася до мене щодо зміні підслідністю за СБУ. Я вважаю, що це правильно", - відповів генпрокурор депутату.

Він також запевнив, що заява Соломатіної про те, що в ГПУ не прийняли її заяву про зловживання в НАЗК "не відповідає дійсності".

Нагадаємо,14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

15 листопада НАБУ звернулося до САП за санкцією на проведення слідчих дій у НАЗК.