UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко підтвердив слідчі дії НАБУ та ГПУ щодо Холодницького

Генпрокурор ще не знає, чи зафіксувала "прослушка" які-небудь ознаки кримінальних правопорушень керівника САП.

Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького прослуховували в його робочому кабінеті.

За словами генпрокурора, цим займалося Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

"Згідно законодавством Генпрокуратура спільно з НАБУ проводили слідчі дії, які стосувалися, в тому числі й керівника САП", - повідомив Луценко в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 26 березня.

При цьому генпрокурор відмовився коментувати результати слідчих дій, а також не повідомив, чи були задокументовані які-небудь протиправні дії Холодницького.

"Тільки в результаті допитів, експертиз зможу повідомити про те, чи є ознаки кримінальних правопорушень, які зафіксовані під час прослуховувавння кабінету керівника САП", - пояснив Луценко.

Читайте також: Банкова зливає Холодницкого повним ходом - Трепак

Як повідомлялося, 20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

У свою чергу директор НАБУ усі звинувачення відкинув, порадивши журналістам запитати у керівника САП, що "він там знайшов у своєму кабінеті". Ситник наголосив на тому, що не допустить того, щоб "хтось із влади взяв під контроль те, що відбувається в НАБУ і САП".

Також у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Холодницький має намір піти у відставку найближчим часом через проблеми зі здоров'ям. Сам Холодницький спростував чутки, повідомивши про те, що з приводу його відставки була організована "збалансована медійна акція".

Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що своїми діями керівники НАБУ і САП сприяли ослабленню антикорупційних органів. І цим скористалися в Адміністрації президента, щоб нейтралізувати загрозу.

Докладніше читайте в матеріалі Віктора Трепака "Холодницький & Ситник: фатальні помилки керівників антикорупційних органів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".