UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко оголосив про фактичний розпад коаліції

Формально коаліція продовжує існувати, оскільки жоден з народних депутатів не відкликав підпис під коаліційною угодою, зазначив глава президентської фракції.

Лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив про фактичний розпад коаліції, до чого призвела заява фракції "Самопоміч" про вихід з парламентської більшості.

"По факту ми маємо, можливо, не юридично, а фактично смерть коаліції, причому не сьогодні, а тиждень тому. Заява "Самопомочи" сьогодні, чесно кажучи, не є чимось новим. Вона просто формалізувала те, що ми всі знали вже останні два тижні", - сказав він.

При цьому, як зазначив Луценко, в коаліції на поточний момент залишається стільки депутатів, скільки було до сьогоднішнього моменту, оскільки підписи ще ніхто не відкликав.

"Коаліція формується шляхом персональних підписів народних депутатів під коаліційною угодою...Наскільки мені відомо, жоден депутат її (підпис) ще не відкликав. Навіть після заяви Радикальної партії про вихід з коаліції... ні Ляшко, ні його соратники не відкликали підписи", - додав глава БПП.

Читайте також: Яценюк почне консультації з Ляшком і Порошенком про нову коаліцію

Раніше Верховна Рада визнала незадовільною роботу Кабміну за підсумками 2015 року, проте не змогла відправити у відставку уряд Яценюка: за резолюцію про недовіру не вистачило 32 голоси(не голосувала частина "БПП" і майже весь "Опоблок").

Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.

Нинішня коаліція "Європейська Україна" у Верховній Раді є об'єднанням депутатських фракцій, а не депутатів. Після виходу "Радикальної партії Ляшка" у вересні і недавнього виходу "Батьківщини" 17 лютого, в коаліції залишалося тільки три партії - "Блок Петра Порошенко", "Народний фронт" і "Самопоміч".

Однак після сьогоднішньої заяви "Самопомочи" (26 депутатів) про вихід з коаліції, "Європейська Україна" втрачає більшість у парламенті і, відповідно, припиняє своє існування.

За Конституцією президент має право розпустити Верховну Раду, якщо в ній протягом 30 днів не буде формальної коаліції. 16 лютого президент України Петро Порошенко заявив про те, що скористається своїм правом на розпуск Ради тільки в крайньому випадку.