Закон про мови, навіть якщо буде прийнятий в цілому, не буде виконуватися. У цьому впевнений спікер Верховної Ради Володимир Литвин.
«Я проти цього закону, оскільки я розумію, що навіть якщо його прийняти остаточно, він не буде виконуватися. Верховна Рада свого часу ратифікувала Хартію регіональних мов і мов національних меншин, але ця хартія не діє, тому що, крім усього іншого, необхідні колосальні кошти для того, щоб забезпечити реалізацію відповідного закону. До речі, фінансово-економічне обґрунтування відсутнє - як щодо реалізації хартії, так і щодо цього законопроекту», - сказав він.
Також, реагуючи на прохання журналістів пояснити, чому він поставив законопроект на голосування другим, хоча на погоджувальній раді була досягнута домовленість, що він буде голосуватися третім, Литвин сказав: «Я нікому нічого не збираюся пояснювати».
Він нагадав, що у четвер парламент не завершив розгляд цього питання, і сьогодні, відповідно до закону про регламент, щодо нього потрібно було прийняти рішення.
Як відомо, Верховна Рада 5 червня проголосувала в першому читанні за законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики» народних депутатів (Партія регіонів) Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.
«За» ухвалення законопроекту проголосували 234 народних депутата при необхідних 226. Так, серед 234 депутатів, які підтримали закон Колесніченка-Ківалова, виявилися Сергій Василенко і Сергій Харовський з фракції НУ-НС. Від фракції Народної партії свої голоси за законопроект віддали Вадим Гривковський і Сергій Гриневецький.
З позафракційних за законопроект проголосували Леонід Грач, Анжеліка Лабунська, Олег Маліч, Олександр Шепелєв, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов. Додамо, що всі інші позафракційні депутати значаться у списку Ради відсутніми.
Проти закону виступили «регіонали» Олег Муц і Василь Чуднов. Окрім того, не голосував за закон депутат від фракції ПР Валерій Келестін. !zn
Читайте також:
Опозиція не встигла зірвати голосування мовного законопроекту через «хитрий план» Литвина
Під Радою почалися зіткнення захисників української мови з міліцією
Конгрес українців закликає Раду відхилити закон про мови
Прихильники Партії регіонів розбили наметовий табір під Радою