Литвин не буде страждати від комплексу провини через смерть Гонгадзе
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що нікому не вдасться прищепити йому комплекс провини у зв'язку зі справою убитого журналіста Георгія Гонгадзе. Про це спікер заявив у понеділок, 20 вересня, на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів про деталі його очної ставки з колишнім начальником департаменту зовнішнього спостереження головного управління карного розшуку МВС Олексієм Пукачем. Окрім того, Литвин знову заявив про свою непричетність до справи Гонгадзе.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що нікому не вдасться прищепити йому комплекс провини у зв'язку зі справою убитого журналіста Георгія Гонгадзе. Про це спікер заявив у понеділок, 20 вересня, на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів про деталі його очної ставки з колишнім начальником департаменту зовнішнього спостереження головного управління карного розшуку МВС Олексієм Пукачем. Окрім того, Литвин знову заявив про свою непричетність до справи Гонгадзе.Так, спікер, зокрема, відповідаючи на запитання, чи йшла мова під час очної ставки про те, що екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко представив йому Олексія Пукача в своєму кабінеті як людину, яка «особисто розібралася» з журналістом, сказав: «Шановні колеги, я законослухняний громадянин, є таємниця слідства, деталі, про які я не збираюся говорити. Єдине, що я ще раз вважаю за необхідне повторити, що розслідування цієї обставини підтвердило мою непричетність до цієї справи».
Водночас, як зазначив Литвин, він розуміє, що це не влаштовує тих людей, які свого часу виписали відповідний сценарій і скеровували або намагалися скерувати, перш за все, громадську думку і відповідне слідство за тим сценарієм, який вони собі визначили.
«Я вважаю, що, перш за все, потрібно дати відповідь на питання, хто організовував прослуховування кабінету, хто займався монтажем, і хто під це організовував інші дії. Тоді це дозволить сподіватися на те, що, врешті-решт, істина буде встановлена. Можливо, для того, щоб встановити істину, треба вийти за межі країни», - сказав спікер.
При цьому Литвин підкреслив, що йому так і не прищепили «комплекс провини» у зв'язку з вбивством Георгія Гонгадзе.
«А що стосується конкретно вашого запитання - а що ж будуть говорити? Що залишається говорити в даному випадку генералу Пукачу? Я знаю, що було, я знаю, що є в цьому житті і чого не було. І я стаю перед вами в цьому плані, маючи всі підстави дивитися кожному з вас в очі, як і людям. Водночас, я думаю, що кожна нормальна людина розуміє, як виносити цей шквал критики і негативу, але прищепити мені комплекс провини не вдасться, не вдалося і не вдасться», - підкреслив він.
При цьому спікер ухилився від відповіді на питання, чи звучала все-таки така фраза на очній ставці з Олексієм Пукачем. «Звідки я знаю, чи була така фраза? Я повинен сказати, що все, що я черпав у цій справі, я дізнаюсь із відкритих джерел. Я ні в кого не цікавлюся, ні до кого не ходжу і нікому не дзвоню, це чиста правда», - сказав він.
Журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Як встановило слідство, в той день він сів в автомобіль Hyundai Sonata, у якому знаходився начальник департаменту зовнішнього спостереження головного управління карного розшуку МВС Олексій Пукач і його підлеглі Валерій Костенко, Олександр Попович і Микола Протасов.
У березні 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.
14 вересня Генпрокуратура заявила, що завершує досудове слідство у справі про вбивство Гонгадзе. Правоохоронці заявили, що Пукач отримав наказ убити журналіста від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Як повідомили в ГПУ, справу за замовнику вбивства Гонгадзе закрито у зв'язку зі смертю обвинуваченого.
Слідство Генеральної прокуратури України встановило, що екс-генерал МВС Олексій Пукач отримав наказ убити журналіста Георгія Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.
Однак у п'ятницю, 17 вересня, заступник генпрокурора Ренат Кузьмін продовжив термін слідства у справі Олексія Пукача до 14 грудня 2010 року.