UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва та Польща підтримали Україну на шляху до членства в НАТО та ЄС

Країни Люблінського трикутника підписали декларацію про спільну історичну пам ’ять та ще два документи .

Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали три спільні документи, зокрема, щодо підтримки членства України в НАТО та ЄС, зазначив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час прямого включення з Литви. Повідомляє «Європейська правда».

Перший документ стосується підписання декларації про спільну історичну спадщину та спільні цінності між країнами Люблінського трикутника.

Як підкреслив Кулеба: «В ньому ми констатуємо те, що об’єднує наші країни не лише в минулому, але і майбутньому. В майбутньому це, безумовно, єдина Європа. І Литва, і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу, засуджують російську агресію проти нашої держави».

Другий документ – це дорожня карта розвитку цих трьох країн, яка включає різноманітні питання: від економіки до протидії гібридним загрозам.

В третьому документі йде мова про план заходів  з протидії дезінформації.

"Три наші країни мають унікальний досвід у протидії російській дезінформації. Україна володіє безцінним досвідом того, як працює російська дезінформація і як їй протидіяти. Три країни об’єднають зусилля, не лише, щоб спільно боротися проти дезінформації, але і щоб інші країни могли користуватися нашим досвідом",- наголосив міністр МЗС України.

Як повідомлялося, 7-8 липня у Литві відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Читайте також: Литва закликала НАТО дотриматися обіцянок щодо України та Грузії

Нагадаємо, 5 липня міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас  заявив, що Афіни підтримують інтеграцію України в ЄС і НАТО.

5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Цим документом Польща засвідчила підтримку України ю на шляху до членства в Європейському Союзі.

У березні було підписано аналогічну декларацію з Литвою, 4 травня - з Польщею та 8 травня - з Латвією.

Раніше ZN.UA повідомляло, що основна перепона на шляху до «матеріалізації» рішення Бухарестського саміту щодо ПДЧ — скептичне налаштування членів Альянсу до потенційного членства України в НАТО. Насамперед Німеччини, Франції та Італії. Головна причина такого скепсису — Росія: ця група вважає, що надання нашій країні ПДЧ — політика свідомого провокування Москви, яка дає Кремлю привід до дестабілізації ситуації в Донбасі та створює загрозу безпеці в Європі.

Чи вдасться Україні найближчим часом отримати членство в НАТО, читайте в статті Володимира Кравченко «Обіцяного тринадцять років (?) чекають».