UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва просить допомоги від Туреччини щодо ідентифікації мігрантів із Білорусі

Мінськ не припиняє потік нелегальних мігрантів у країни ЄС.

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс звернувся з проханням до турецького колеги допомогти ідентифікувати мігрантів, які перетинають кордон з Литвою через територію Білорусі. Про це міністр повідомив журналістам у Вільнюсі, зазначає Reuters.

"Велика частина людей (нелегальних мігрантів з Білорусі - ред.) прибуває туди з Туреччини турецькими авіалініями. Ми вважаємо, що Туреччина знає їх особисті дані", - підкреслив Ландсбергіс.

Він також додав, що у співпраці з Туреччиною вони зможуть легко визначити їх і вимагати, щоб вони (мігранти – ред.) були прийняті державами, з яких вони походять.

Ландсбергіс зазначив, що в середу, 7 липня, викликав главу посольства Білорусі та вимагав припинення потоку нелегальних мігрантів через кордон з Білоруссю.

Раніше, Литва заявила, що планує посилити кордони з Білоруссю військовими та, щоб ускладнити потрапляння на її територію нелегальних мігрантів, має на меті встановити додаткові фізичні загородження.

Читайте також: Литва погодила список санкцій проти Білорусі

Нагадаємо, після того, як Європейське агентство Frontex відправило місію прикордонників в Литву для посилення охорони її кордону з Білоруссю через значне збільшення в останні тижні кількості випадків незаконного перетину кордону з боку Білорусі, уряд Литви оголосив режим надзвичайної ситуації на державному рівні.

Варто підкреслити, що проблема потоку нелегальних мігрантів з Білорусі стосується не лише країн ЄС, але й найближчим часом стане і проблемою України. Однак наша держава не готова прийняти їх.

Як повідомляло раніше ZN.UA., після початку протестів у Білорусі, ІТ-сектор в країні опинився в критичному стані. Багато білоруських компаній вирішили перевести частину своїх співробітників в іншу країну.

Наша країна вирішила не залишатися осторонь. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що український уряд посприяє імміграції п'яти тисяч спеціалістів із Білорусі.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив що громадяни Білорусі зможуть спрощенно перетинати кордон, а президент Володимир Зеленський запропонував пом'якшити для них умови в'їзду. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомило про готовий план спрощення імміграції в Україну для ІТ-спеціалістів із Білорусі, перетину кордону, вирішення соціальних питань їхніх родин.

Однак на практиці все виявилося не так  як зазначав Зеленський, Кулеба і Федоров. Швидше, навпаки. Жодних особливих переваг під час перетину кордону в громадян Білорусі на практиці не виявилося.

У Державній прикордонній службі України зазначали, що ніяких спрощених процедур для громадян Білорусі немає. Не тільки для айтішників, але й для всіх інших. Винятків при перетині кордону не робили навіть для власників договорів про працевлаштування в Україні.

Як українська влада на словах, а не на справах допомагала білоруським айтішникам, читайте в статті Олександра Хребета «Слово і справа».