UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва не сумнівається, що Україні під силу виконати умови для угоди про асоціацію

МЗС Литви упевнений, що Україні вдасться підписати в листопаді угоду про асоціацію, якщо Київ досягне прогресу у трьох сферах, включаючи вибори, вибіркове правосуддя і загальні реформи.

У Міністерстві закордонних справ Литви повідомили, що держава не ставить під сумнів здатність України виконати критерії, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкевічуса.

"Литва ніколи не ставила під сумнів здатність України підписати Угоду про асоціацію на Вільнюському саміті Східного партнерства. Однак ми постійно підкреслюємо, що це відбудеться, якщо українське керівництво не досягне належного прогресу у трьох сферах, включаючи вибори, вибіркове правосуддя і загальні реформи", - йдеться в заяві.

Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявляв, що не бачить передумов для підписання угоди про асоційоване членство України з ЄС під час майбутнього в листопаді у Вільнюсі саміту "Східного партнерства". Україні ще потрібно вирішити різні проблеми, пов'язані з виборами, із прозорістю, конфліктами після виборів", сказав він.

Нагадаємо, Україна сподівається, що тісна співпраця з Литвою допоможе Україні підписати на Вільнюському саміті угоду про асоціацію, а також розраховує на посилення взаємодії у найбільш важливих сферах.

Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції 20 червня оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував низку умов, при виконанні яких документ буде підписаний.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Литва сумнівається, що на Вільнюському саміті Україні вдасться підписати угоду про асоціацію

Кузьмін: Термін "вибіркове правосуддя" винайшли політики

Розмови про те, що ЄС "втомився від розширення", необхідно припинити, - Кваснєвський

Посол ЄС заявив, що поки Тимошенко у в'язниці, гарантій підписання асоціації немає