UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише 5% українців за відділення їх регіону від України, але 46% хочуть більше влади "на місцях"

В Донбасі майже 60% вважають, що регіону буде краще залишитися в складі України.

Тільки 5% українців хотіли б, щоб регіон, в якому вони проживають, відокремився від України, з них 3% віддали б перевагу незалежному існуванню регіону, а 2% - приєднанню до іншої держави.

Про це свідчать результати опитування фонду "Демініціативи імені Ілька Кучеріва", проведеному у грудні спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service", які є в розпорядженні ZN.UA.

Ще 8% опитаних хотіли б бути в складі федерального округу.

"В основному громадська думка розділяється між двома можливими варіантами: бути їх регіону у складі унітарної України з існуючими повноваженнями (33%) або бути у складі унітарної України з розширеними повноваженнями (46%)", - зазначають соціологи.

При цьому однозначно підтримують нинішній статус свого регіону лише на Галичині (70%). Чітко виражені наміри щодо розширення повноважень регіонів на Південному Заході (61.5%), Слобожанщині (43%), Придніпров'ї (60%), Причорномор'ї (60%). В інших регіонах громадська думка рохділилася майже навпіл.

"Дуже складна ситуація в Донбасі: за відділення регіону від України виступає 35% жителів, з них 20% хотіли б вийти зі складу України і стати незалежним регіоном, а 15% - приєднатися до іншої держави. З іншого боку, інші (58%) хотіли б, щоб Донбас залишався в Україні: 30% - в статус автономного округу в складі федеративної України і ще 30% - у складі унітарної України, але з великими повноваженнями, а 2% влаштовують нинішні повноваження регіонів", - відзначають дослідники.

У той же час лише 11.5% українців згодні, щоб Донбас вийшов зі складу України, найбільше таких у Донбасі (37%). І тільки 7% згодні, щоб Галичина вийшла зі складу України, таких більше всього на Донбасі (16%), найменше - на Волині (0.5%) і власне в Галичині (1%). Схожі результати з обох питань дало проведене раніше опитування КМІС.

Дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service" з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині - 401, в Центрі - 402, на Поліссі - 410). Максимальна похибка вибірки національного масиву (з урахуванням зважування) не перевищує 1.8%.