Лідер «Громадянської позіції» Анатолій Гриценко зазначив, що «опозиція готує мирну акцію. Якщо будуть провокації, то тільки з боку влади».
Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко висловив переконання, що «всі загрози, якщо вони є, повинні бути зняті правоохоронними органами до дня проведення громадських заходів. І персональна відповідальність за це лежить безпосередньо на керівництві МВС».
Тим часом керманич «Свободи» Олег Тягнибок висловив припущення, що саме міліція може виступити в ролі провокатора: «На таких заходах провокація можлива тільки ззовні. Так це було, наприклад, 27 квітня 2010 року під час протестів проти ратифікації «харківських угод», коли міліція спровокувала людей на протистояння».
А от представник «Народної самооборони» Олесь Доній вважає, що «провокації можуть бути як ззовні, так і зсередини, оскільки агентура спецслужб у політикумі не була вичищена через відсутність люстрації. Вберегтися від провокацій можна, покращивши співробітництво між опозиційними організаціями».
Обережні побоювання з приводу можливих інцидентів висловив і голова «Фронту змін» Арсеній Яценюк: «Ми готуємося до всього. Але жодні провокації Дня Соборності не скасують».
Оптимістом виявився лише лідер Європейської партії Микола Катеринчук: «Я не очікую провокацій. Їх не буде».
22 січня у Києві на Софійській і Контрактовій площах пройдуть ініційовані опозицією мітинги, присвячені Дню Соборності України. У цей день у 1919 році був підписаний Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.
14 січня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов звинуватив опозицію в організації провокацій: «У нас інформація, що на 22 число, коли плануються акції протесту, планується кровопролиття в місті Києві. Кажуть, що ми готові до того, щоб створити акцію, де всьому світу показати, що коїться в Україні».