UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідер боснійських сербських сепаратистів засуджує Захід та хвалить Росію

Мілорад Додік хвалиться тим, що він є рідкісним європейським політиком, який може зустрітися з російським президентом у будь-який час.

Лідер боснійських сербських сепаратистів Мілорад Додік, який у ці вихідні очікують вибори (він балотується на пост президента боснійських сербів), обрушився з критикою на Захід і похвалив Володимира Путіна за його політику на Балканах, похвалявшись тим, що він — рідкісний європейський політик, який може зустрітися з російським президентом у будь-який час, коли забажає.

Читайте також: Росія пригрозила Боснії "українським сценарієм" через намір вступити до НАТО

Коментарі Додіка, зроблені на передвиборному мітингу наприкінці вівторка в напівавтономному регіоні боснійських сербів Республіці Сербській, пролунали після його зустрічі з Путіним у Москві на початку цього місяця, коли він схвалив війну Росії в Україні. Додік також зустрічався з Путіним у червні.

Під час мітингу Додік повторив сепаратистські позиції боснійських сербів, які вже одного разу минулого призвели до війни — у 1990-х роках, коли загинуло 100 000 людей і мільйони залишилися без даху над головою внаслідок найстрашнішої бійні в Європі з часів світової війни.

Читайте також: У Боснії та Герцеговині шоковані рішенням футбольної асоціації провести матч із Росією

"Ми не можемо залишатися в Боснії та Герцеговині", - сказав він. "Боснія-Герцеговина - це не місце для нас. Боснія-Герцеговина - це місце, яке постійно придушує нас у нашому розвитку", - сказав він, додавши, що доля дітей боснійських сербів залежить від того, як швидко боснійські серби покинуть об'єднану країну.

"І я думаю, що ці умови (розділи) створюються, Європа має все більше і більше проблем. Америка втрачає свою силу. Створюється новий світ", — сказав Додік. "У цьому світі важливо, щоб Республіка Сербська мала Мілорад Додік, який може зателефонувати Путіну і побачитися з ним завтра".

У неділю в Боснії відбуваються загальні вибори, на яких Додік балотується на пост президента боснійських сербів.

Додік, серб, член тристоронньої президентської ради Боснії, до якого також входять боснієць і хорват, часто зустрічався з Путіним, особливо перед виборами, коли він хоче показати виборцям з-поміж боснійських сербів, налаштованих вкрай проросійськи, що він має підтримку Путіна.

Захід часто звинувачує Москву у прагненні дестабілізувати Боснію та інші Балкани через своїх союзників у Сербії та Боснії. Додік відкрито виступає за те, щоб відокремити контрольовану сербами половину Боснії від боснійсько-хорватської федерації та об'єднати її із сусідньою Сербією.

Мирна угода, укладена за посередництва США в 1995 році, поклала край війні в Боснії, в результаті якої загинуло не менше 100 000 чоловік і мільйони залишилися без даху над головою, але країна виявилася глибоко розділена між трьома основними етнічними групами.

Захід часто звинувачував Москву у використанні цих розбіжностей, мовчазно підтримуючи сепаратистську політику Додіка, та у дестабілізації Боснії та інших балканських країн через своїх посередників у Сербії та Боснії.