UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лещенко та Микитась заявили, що їм почали надходити погрози через Татарова

Лещенку "порадили" не згадувати прізвище Татаров, а Микитасю заявили, що він дав свідчення проти Портнова, оскільки Татаров "його людина".

Колишній народний депутат, а нині член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко заявив, що йому почали надходити погрози через справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Про це він написав у Facebook.

«Сьогодні отримав таке привітання з прийдешніми святами», - повідомив Лещенко і опублікував скріншот повідомлення, в якому невідомий співрозмовник просить його «забути прізвище Татаров» і говорить, що «у Вашої дружини є дуже гарна дитина».

Після цього про погрози на свою адресу заявив і головний підозрюваний у справі «Укрбуду» Максим Микитась, який давав свідчення проти Татарова. Він упевнений, що його хочуть змусити відмовитися від свідчень проти заступника голови ОП.

В опублікованому Микитасем скріншоті невідомий автор загрожує абоненту довічним терміном на нарах за те, що він давав свідчення проти Олега Татарова, якого називає "людиною Портнова".

Микитась додав, що не збирався публікувати нічого подібного, поки не побачив пост Лещенка, якому погрожували з цього ж номера.

Відзначимо, що кількома годинами перед цим Олег Татаров в своєму Telegram-каналі написав, що Сергій Лещенко останнім часом активно коментує його справу, хоча сам нібито «отримав у приватній компанії-забудовнику знижку в розмірі майже 2 млн грн» та «зловживав повноваженнями».

«НАБУ з невідомої причини не знайшло підстав для залучення Сергія Лещенка до відповідальності, а сам Лещенко став активним розповсюджувачем новин НАБУ. Вважаю, Лещенко повинен публічно пояснити, в чому причини такого його взаємовигідного співробітництва зі скандальним Ситником», - заявив Татарів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати. Раніше Татаров вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.

Однак, представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова Законники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.