Глава МЗС РФ Сергій Лавров має відомості про те, що військова реформа, яка готується Верховною Радою України, обговорюється і розробляється безпосередньо за участю посла США.
"Особлива відповідальність за поведінку київської влади лежить на США, яка, по суті, в ручному режимі керує київською владою, і останній приклад цього наступний: просочилася інформація про те, що у Верховній Раді готуються обговорювати пакет законів про військову реформу", - сказав він на прес-конференції.
За його даними, "яким має бути зміст цих реформ, які проекти з цього законопроекту заслуговують на підтримку, а які потрібно відкласти в сторону, всі ці питання вирішуються особисто в контактах з послом США керівництва Верховної Ради".
"Сподіваюся, що крім спроб через військову реформу затягнути Київ до себе в натовські ряди США звернуть увагу і на абсолютно неприйнятну поведінку влади, в тому числі їх прагнення забезпечити безкарність бандитів, які відчувають себе вільно", - додав російський міністр.
Як свідчать дані опитування КМІС, у вересні 2017 року в референдумі щодо НАТО взяли би близько 72% усіх, хто має право голосу та проживає на вільних від російських окупантів територіях, і подані голоси розподілилися б таким чином: 62% - за вступ України до НАТО, 38% - проти.
Як свідчать результати соцопитування, проведеного за замовленням Ялтинської європейської стратегії (YES), 58% жителів Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі і Литви виступають за приєднання України до НАТО.