UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кувейт підтримує розміщення миротворців ООН в ОРДЛО – Порошенко

Президент України зустрівся з еміром, прем'єр-міністром і головою МЗС Кувейту.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Кувейт підтримує розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в Донбасі, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми відчуваємо дуже сильну та потужну підтримку Кувейту в міжнародних організаціях. Кувейт зараз є членом Ради безпеки ООН спільно зі Швецією", - повідомив президент за підсумками переговорів в Ель-Кувейті в неділю, 18 березня.

За словами глави держави, в ході візиту до Кувейт він також зустрівся зі спікером парламенту Швеції, який підтвердив готовність країни підтримати відправку миротворців в ОРДЛО.

"Два члени Ради безпеки ООН чітко зазначили, що вони твердо підтримуватимуть ініціативу України... щодо прийняття рішень і надання мандату миротворцям для відновлення миру і спокою на Донбасі та першого пакету безпеки для відновлення суверенітету і територіальної цілісності", - запевнив Порошенко.

У ході візиту до Кувейт президент України провів зустрічі з еміром шейхом Сабахом Аль-Ахмадом Аль-Джабером Ас-Сабахом, прем'єр-міністром шейхом Джабером Аль-Мубараком Аль-Хамадом Аль-Сабахом, віце-прем'єром і міністром закордонних справ шейхом Сабахом Халідом Аль-Хамадом Аль-Сабахом і головою Національної Асамблеї Марзуком Мухаммадом Алі Аль-Ганімом.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".