UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба звинуватив Додіка в брехні після того, як він відмовився віддавати луганську ікону Україні

В Сараємо заявляють, що Україна не вимагає цього, хоча такі заклики лунали неодноразово. 

Мілорад Додік, співголова президії Боснії та Герцоговини, заявив, що українська позолочена ікона, яку у грудні подарували главі російського МЗС Сєргєю Лаврову, повернеться не в Україну, а до людей, від кого її отримали. Про це він заявив під час останнього брифінгу, повідомляє "Балканський оглядач".

Він також зазначив, що ця історія була сфабриковані безпосередньо в БіГ, а Україна ніколи не підіймала питання про зникнення ікони. 

"Це сімейна ікона. Навіть сьогодні влада в Україні не шукає цю ікону", - сказав він. 

ДОДІК ВІДДАСТЬ ІКОНУ - АЛЕ НЕ УКРАЇНІ Голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на сьогоднішній...

Опубликовано Балканський оглядач Вторник, 5 января 2021 г.

Тим часом українська сторона вже не вперше продовжує вимагати від Боснії повернути ікону. Глава МЗС Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Твіттер звинуватив Додіка в брехні через це. 

"Українська ікона обпалила руки навіть досвідченим у цинізмі російським дипломатам, які від неї відхрестилися. Але пан Додік продовжує брехати, перевершуючи своїх старших друзів. Україна надалі вимагає повернення ікони", - пише Кулеба. 

Читайте також: Журналісти дослідили шлях «ікони для Лаврова» з Донбасу через Росію та Сербію

Нагадаємо, 14 грудня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров отримав у подарунок від головуючого у президіумі Боснії та Герцоговини Мілорада Додіка 300-літню ікону з Луганська з позолотою. 

Посол України в Боснії та Герцоговині одразу ж звернувся з відповідним листом до влади, аби з'ясувати, як картина, яка є частиною культурної спадщини України, опинилася в іншій країні. Дипломат також нагадав, що Луганськ сьогодні тимчасово перебуває під окупацією Росії, тому такий подарунок можна розцінювати як підтримку російської політики на сході нашої країни. 

Через декілька днів боснійська прокуратура розпочала розслідування того, як ікона з України потрапила на територію БіГ. 

25 грудня МЗС Росії передало цінний подарунок назад у Боснію, аби з'ясувати його походження через офіційні відомства, зокрема й Інтерпол.