Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав від імені України створення нової коаліції в Німеччині та закликав новий німецький уряд зайняти максимально жорстку позицію щодо сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2", повідомляє РБК-Україна.
Кулеба озвучив одразу кілька меседжів українського МЗС:
"Ми закликаємо нову німецьку коаліцію до більш жорсткої позиції щодо "Північного потоку-2". Процес сертифікації проекту має повністю відповідати не тільки букві, а й духу європейського законодавства. Ми з нетерпінням чекаємо на призначення нового німецького уряду і бажаємо новій коаліції успіхів на благо Німеччини та Європи, що відповідає інтересам України", — заявив український міністр.
Також Кулеба зазначив, що Україні таки вдалося переконати Німеччину змінити позицію щодо Східного партнерства ЄС та визнати важливість Асоційованого тріо — текст коаліційної угоди вперше визнає важливість виділення України, Грузії та Молдови в рамках Східного партнерства та підтверджує підтримку Німеччиною України на шляху євроінтеграції.
За словами Кулеби, новий уряд Німеччини вимагає від Росії негайного припинення спроб дестабілізації України, порушень режиму тиші на Донбасі та припинення окупації Криму.
Через нарощування військ РФ біля українських кордонів та значне загострення ситуації вздовж лінії розмежування на Донбасі посол України в Німеччині Андрій Мельник в коментарі німецькій газеті WELT публічно закликав майбутню коаліцію "світлофора" — відреагувати на нарощування військової російської загрози шляхом поховання "Північного Потоку -2" на дні Балтійського моря.
16 листопада німецький регулятор BNetzA призупинив сертифікацію газопроводу "Північний потік-2" через невідповідність "організаційної форми" оператора Nord Stream AG європейському газовому законодавству: той має бути повністю відокремлений та незалежний від російського "Газпрому". Російський газовий монополіст погодився створити формально незалежну дочірню компанію оператора, що діє, для управління тією частиною газопроводу, яка розташована в Німеччині.
Україна також візьме участь у сертифікації газопроводу. Київ наполягає на тому, що до російського газопроводу та оператора правила європейського газового ринку мають бути застосовані повною мірою. За сприятливого для Росії результату, сертифікація "СП-2" завершиться в березні.