Кілька днів тому президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україні потрібно ще 20 років роботи, аби стати повноцінним членом ЄС. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час ефіру на телеканалі "Україна 24" назвав такі слова "недоречними".
"Трохи більше 20 років тому західні країни таким самим менторським тоном казали естонцям, литовцям, латвійцям, що вам ще треба 20-30 років до ЄС і НАТО дозріти. Тому, безумовно, мені було дуже дивно чути ці слова від президента Естонії, тим більше, що я з нею розмовляв на саміті "Кримської платформи" і вона була оптимістично налаштована. Я не знаю, що сталося конкретно на інтерв’ю, що на неї вплинуло, але ці заяви не відповідають дружньому характеру наших відносин", - сказав глава МЗС.
Кулеба розчарований такою позицією президентки Естонії.
"Ми довели цю позицію до міністерства закордонних справ Естонії, до посла Естонії в Україні. Такі речі не повинні звучати від друзів і партнерів, а Естонія та Україна - безумовно друзі і партнери", - заявив Кулеба.
За словами міністра, естонська сторона не повинна робити висновки через невдачі одного інвестора, який невдало вклав гроші в ТРЦ у Києві. Кулеба назвав "перебільшеними" слова Кальюлайд щодо перспективи інвестувати в українську економіку.
Нагадаємо, 5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.
Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.