UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба та Блінкен обговорили подальші кроки стримування агресії Росії

Обговорювався комплексний пакет заходів стримування агресивних настроїв Кремля

Україна та США погодили подальші спільні кроки для стримування Росії, які враховують майбутні дипломатичні контакти з РФ у форматі Ради НАТО-Росія та Постійної ради ОБСЄ. Відповідна телефонна розмова відбулася між міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Під час бесіди Блінкен розповів Кулебі про що йшлося під час переговорів російської та американської делегацій у Женеві 10 січня.

"Сторони відзначили взаємну прихильність до дипломатичного принципу "Жодних домовленостей щодо України без України", — зазначають у МЗС.

Глави дипвідомств також обговорили, який саме комплексний пакет заходів для стримування Росії від агресії щодо України має бути реалізований. До нього мають входити жорсткі економічні санкції проти РФ та практичне зміцнення обороноздатності Збройних сил України.

"Держсекретар підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України. Дмитро Кулеба висловив подяку США за підтримку та відзначив єдність позицій Києва та Вашингтона на тлі російських загроз та ультиматумів", — повідомляють у МЗС.

У дипвідомстві додають, що, за словами Кулеби, Україна продовжує активно працювати над консолідацією партнерів на тлі загрози подальшій російській агресії, а США залишаються головним безпековим партнером України.

"Завдяки активній дипломатичній роботі Україна має потужну міжнародну підтримку. Серед наших партнерів зростає розуміння, що євроатлантичний простір буде в безпеці тільки тоді, коли Україна буде в безпеці. Ми разом активно втілюємо цю формулу безпеки. Переговори в Женеві довели, що наша сила полягає у єдності та узгодженості позицій на тлі російських ультиматумів", — підсумував Кулеба.

Читайте також: Росії натякнули про серйозні важелі впливу на неї з боку США та їх союзників

Криза у відносинах Росії та України має наслідки для безпеки усієї Європи. Але ЄС поки не є безпосереднім учасником дипломатичних переговорів між Заходом та РФ і залишається слабким у стримуванні Росії.