UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба прокоментував переговори США та РФ: "Наша наполеглива робота дає результат"

Він переконаний, що Альянс не погодиться на вимоги Кремля. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що під час вчорашніх переговорів зі США у Женеві Росії дали зрозуміти, що вона не має права голосу в питанні вступу України в НАТО. При цьому він в коментарі "РБК Україні" застеріг від передчасних висновків, позаяк попереду ще перемовини з самим Альянсом та ОБСЄ. 

"У той же час, загальна картина вже вимальовується. Російська Федерація ініціювала переговори про так звані "гарантії безпеки", щоб максимально підвищити ставки, висуваючи заздалегідь неприйнятні вимоги", - зазначив Кулеба.

Міністр наголосив на цинізмі цієї ситуації: РФ вимагає так званих "гарантій безпеки", тоді як сама тримає свою армію біля нашого кордону, воює на Донбасі, утримує людей в заручниках, також РФ причетна до ситуації на кордонах Білорусі з Литвою та Польщею та до енергетичної кризи в Європі. 

"Росія не має права голосу з питання членства України в НАТО. Це "червона" лінія, яку не перетне ані Україна, ані наші партнери. Колективний Захід не піде на надання Росії "юридичних гарантій" про нерозширення Альянсу на схід, оскільки це стало б його стратегічною поразкою, - додав Кулеба. - Україна займає принципову позицію: скільки б разів не ходили по колу російські дипломати, лінія старту для обговорення гарантій безпеки на євроатлантичному просторі повинна починатися з деескалації Росією безпекової ситуації поблизу українського кордону і виходу Росії з Донбасу і Криму. Радий бачити, що наша наполеглива робота дає результат: серед партнерів зростає розуміння, що безпека євроатлантичного простору неможлива, поки Україна в небезпеці". 

Читайте також: У Путіна не побачили оптимізму після переговорів РФ та США щодо гарантій безпеки

Нагадаємо, 10 січня відбулися 8-годинні переговори США та Росії щодо так званих "гарантій безпеки". У РФ заявили, що вони були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". В американському Держдепартаменті, в свою чергу, додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації незабаром.

12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про "гарантії безпеки". У Москві намалювали свою "формулу нового світу" і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".