Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба позитивно оцінив лист-відповідь Високого представника ЄС з закордонних справ Жозепа Борреля на російський ультиматум у вигляді "гарантії безпеки", який той надіслав очільнику МЗС РФ Сєргєю Лаврову. На своїй сторінці у Твіттер він назвав це "сильним ходом".
"Відмінний та сильний хід Жозепа Борреля та 27 країн-членів ЄС. Чим більше Росія намагається розділити Європу, тим об'єднанішою стає Європа", - пише Кулеба.
Глава МЗС України назвав це єдиною дієвою стратегією, яка допомагає боротися з російською агресією.
Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".