UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба про переговори Зеленського та Макрона: «Питання відмови України від євроатлантичних прагнень не обговорювалася»

Глава МЗС запевнив, що «ніяких зрад» під час зустрічі президентів не сталося.

Глава українського міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що питання відмови України від євроатлантичних прагнень не порушувалося під час зустрічі президента Володимира Зеленського з його французьким колегою Еммануелем Макроном, передає «Інтерфакс-Україна».

«Питання відмови України від євроатлантичних прагнень учора не порушувалося. Щодо фрази президента Макрона про критичність найближчих днів, то у нього, як досвідченого політика, безумовно, є свої відчуття ситуації після розмови з президентом Путіним, президентом Зеленським», – заявив Кулеба під час брифінгу.

Глава українського МЗС запевнив, що «ніяких зрад» під час зустрічі Зеленського та Макрона не сталося і не могло статися, оскільки глава Української держави чітко усвідомлює та захищає національні інтереси країни.

Читайте також: Генсек НАТО розкритикував ідею "фінляндизації" України

Нагадаємо, під час пресконференції в Москві 7 лютого французький президент Еммануель Макрон сказав, що для ослаблення напруги у відносинах України та Росії дипломати розглядали можливість «фінляндизації» нашої держави. Проте наступного дня, під час спілкування з журналістами у Києві, він спростував свої слова: «Я не вживав жодних цих формул».

Поняття «фінляндизація» виникло під час холодної війни. Тоді Фінляндія вирішила дотримуватися суворого нейтралітету, це навіть було закріплено у договорі з Москвою в 1948 році. Тоді відносини РФ та Європи були на високому рівні напруженості. Ця угода була гарантією того, що Фінляндія не зіштовхнеться з радянським вторгненням. В обмін на це країна зобов'язалася не вступати в НАТО та дозволити Росії здійснювати потужний вплив на її зовнішню та внутрішню політику.

Чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин із Росією? Як важливо їм підтримати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді га ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах».