UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба: Ми зараз будемо робити все, щоб запобігти збільшенню напруги з боку Росії

Він заявив, що РФ не зможе заскочити Україну зненацька. 

Глава Міністрества закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що Україна не хоче починати в Донбасі повномасштабний наступ, позаяк він вважає, що ціна війни є вищою, ніж ціна уникнення конфлікту. Про це Кулеба заявив під час спільної конференції з генсеком ООН Єнсом Столтенбергом. 

"Ціна того, що ми будемо запобігати конфлікт, буде все ж нижча, ніж, якщо війна почнеться, а потім долати наслідки. Ми зараз будемо робити все, щоб запобігти збільшенню напруги з боку Росії", - заявив Кулеба. 

Він також додав, що Росія не зможе заскочити Україну зненацька цього разу. Ціна її нової агресії в Донбасі може бути занадто високою. 

"Сьогодні з партнерами обговорювали, як реагувати (на концентрацію російських військ на кордоні України. - Ред.). Росія цього разу не зможе нас зненацька заскочити. Україна і наші друзі залишаються пильними. Ми не будемо втрачати час і якщо Москва почне новий виток насильства або нерозумно діятиме, це їй дорого коштуватиме", - сказав Кулеба.

Читайте також: У Росії немає права вето на членство України в НАТО – Столтенберг

Росія продовжує стягувати до кордону з Україною війська. Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншими країнами. Ангела Меркель у ході розмови з Владіміром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.

Загострення на сході України обговорили також Ентоні Блінкен і Йенс Столтенберг. Вони акцентували увагу на термінову необхідність того, щоб Росія припинила агресивне нарощування військової потужності уздовж кордонів України і в окупованому Криму.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".