Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що готовий до тристоронньої зустрічі глав МЗС України, Сполучених Штатів та РФ, якщо російський міністр Сєргєй Лавров на неї погодиться, пише «Інтерфакс-Україна».
«Я відкритий до зустрічі з міністром Лавровим, мені є що йому сказати. Ви знаєте, що він якось уникає зустрічей з Україною, це його рішення, коментувати не буду. Тому коли ми вчора розмовляли з державним секретарем, я підтвердив йому свою готовність до тристоронньої зустрічі на рівні міністрів закордонних справ, якщо пан Лавров на це погодиться», – заявив глава українського МЗС, відповідаючи на питання про перспективи зустрічі України, США та РФ у тристоронній формат.
При цьому Кулеба повідомив, що глави МЗС усіх трьох країн мали спонтанний тристоронній формат під час неформальної вечері міністрів закордонних справ ОБСЄ.
«Щодо тристороннього формату, у нас відбувся спонтанний тристоронній формат США-Україна-РФ на неформальній вечері міністрів закордонних справ ОБСЄ, де ми дуже яскраво поспілкувалися і перетворили досить рутинну вечерю на яскраве дипломатичне видовище», – зазначив Кулеба.
Раніше президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену провести тристоронні переговори разом із господарем Кремля Владіміром Путіним. Американська сторона «сприйняла пропозицію з інтересом». Однак у Кремлі заявили, що не вважають за необхідне залучати США до обговорення російсько-українських відносин.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»