UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба готовий до тристоронньої зустрічі глав МЗС України, США та РФ, якщо на неї погоджується Лавров

Проте, за словами Дмитра Кулеби, російський міністр закордонних справ «якось уникає зустрічей з Україною».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що готовий до тристоронньої зустрічі глав МЗС України, Сполучених Штатів та РФ, якщо російський міністр Сєргєй Лавров на неї погодиться, пише «Інтерфакс-Україна».

«Я відкритий до зустрічі з міністром Лавровим, мені є що йому сказати. Ви знаєте, що він якось уникає зустрічей з Україною, це його рішення, коментувати не буду. Тому коли ми вчора розмовляли з державним секретарем, я підтвердив йому свою готовність до тристоронньої зустрічі на рівні міністрів закордонних справ, якщо пан Лавров на це погодиться», – заявив глава українського МЗС, відповідаючи на питання про перспективи зустрічі України, США та РФ у тристоронній формат.

При цьому Кулеба повідомив, що глави МЗС усіх трьох країн мали спонтанний тристоронній формат під час неформальної вечері міністрів закордонних справ ОБСЄ. 

«Щодо тристороннього формату, у нас відбувся спонтанний тристоронній формат США-Україна-РФ на неформальній вечері міністрів закордонних справ ОБСЄ, де ми дуже яскраво поспілкувалися і перетворили досить рутинну вечерю на яскраве дипломатичне видовище», – зазначив Кулеба.

Раніше президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену провести тристоронні переговори разом із господарем Кремля Владіміром Путіним. Американська сторона «сприйняла пропозицію з інтересом». Однак у Кремлі заявили, що не вважають за необхідне залучати США до обговорення російсько-українських відносин.

Читайте також: Axios: Зеленський на зустрічі з сенаторами США говорив про негайне введення санкцій проти Росії

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»