UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кризові питання щодо "Мотор Січ" обговорюються в закритому режимі — Міністерство стратегічних галузей промисловості

Маються на увазі й засідання РНБО, які не є публічними. 

У Міністерстві стратегічних галузей промисловості пояснили, що обговорення з керівництвом держави щодо вирішення кризових питань щодо "Мотор Січ" відбуваються в закритому режимі. Про це повідомляє "РБК Україна". 

Втручатися у справи підприємства не можуть ні органи державної влади, ні органи місцевого самоврядування. Такою є вимога Господарського кодексу України, повідомив заступник міністра Валерій Іващенко. 

"Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України не має права втручатися у господарську діяльність приватного суб'єкта господарювання - акціонерного товариства "Мотор Січ", - йдеться у відповіді міністерства виданню. 

Читайте також: Зеленський ввів в дію рішення РНБО про націоналізацію "Мотор Січ"

Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".

Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.

У березні 2021 року китайський інвестор "Мотор Січ" попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі говорилося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України та відшкодувати збитки.

ПАТ "Мотор Січ" - найбільший світовий виробник двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січ" виріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.

Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка "В Поднебесной тучи ходят хмуро…" і "Небажаний інвестор".