Кримська платформа має стати локомотивом для просування питання деокупації півострова на міжнародній арені, а також майданчиком для брейнстормінгів і розробки інноваційних інструментів впливу, пише у своїй статті для ZN.UA перша заступниця голови МЗС Еміне Джапарова. За її словами, такого ефекту вдасться досягти завдяки ініціативній та зацікавленій роботі членів платформи.
“Як мінімум, вона слугуватиме важливій цілі – забезпеченню постійної уваги міжнародної спільноти до проблеми Криму. Як максимум – синергія міжнародних зусиль і тиску на Москву призведе до можливості започаткування переговорів щодо Криму з Росією в спеціальному міжнародного формату”, - пише Джапарова.
Водночас авторка зазначила, що реакція Москви на створення Кримської платформи є традиційною та зводиться до сумнозвісного “Крим наш”. Однак, цього разу, за словами Джапарової, вона є дещо більш нервовою і агресивною, ніж звичайно. Це свідчить про невпевненість Кремля у своїх можливостях забезпечення свого “статусу кво” щодо Криму.
“Україна звинувачується в тому, що зусилля зі створення Кримської платформи є "нелегітимними" і не можуть сприйматися інакше, як “загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації”. Безумовно, процес створення Кримської платформи це не зупинить. Для України деокупація Криму має екзистенційне значення, для міжнародної спільноти демократій – принципове”, - вказала авторка.
Детальніше про мету Кримської платформи та про те, як вона співвідноситься зі Стратегією з деокупації та реінтеграції Криму, читайте у статті Еміне Джапарової “Локомотив деокупації Криму”.