Кримська платформа є пріоритетним інструментом з деокупації півострова в контексті міжнародної політики, заявив представник резидента в АРК Антон Кориневич під час форуму “Україна 30. Міжнародна політика”. Він також пояснив, що має стати пріоритетом для всіх державних органів, які працюють над поверненням Кримського півострова.
“Для того, аби Кримська платформа була реалізована, ми повинні говорити про те, що має бути і внутрішній трек, який складатиметься із взаємовідносин з правозахисними неурядовими організаціями, з органами місцевої влади, з органами місцевого самоврядування на різних рівнях, з органами держвлади України. Для того, аби мати належну міжвідомчу координацію в реалізації тих чи інших проєктів. Тому безумовно цей внутрішній трек є дуже важливим саме для імплементації тих ідей і тих рішень, які будуть прийняті і під час установчого саміту, і далі будуть прийняті по ходу Кримської платформи, як постійної ініціативи”, - зазначив Кориневич.
Він додав, що Кримська платформа – це один з інструментів деокупації та реінтеграції Криму. Також за словами Кориневича, це пріоритетний інструмент у контексті міжнародної політики.
“Але стратегія деокупації та реінтеграції Криму, ухвалена РНБО і затверджена указом президента України, безумовно, це є широкий документ, який стосується всіх сфер і, власне кажучи, всіх, хто займається питанням Криму у нас в середині держави також”, - вказав Кориневич.
Він також заявив про те, що робота з людьми та реінтеграція українських громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях має бути пріоритетом для всіх державних органів, що працюють з питаннями Криму. Крім того, Кориневич назвав це пріоритетом представництва президента України в АРК.
“Нам в цьому плані трохи легше, бо ми маємо стратегію нашої діяльності, затверджену головою держави. Тому ми маємо чіткі завдання, чіткий дороговказ від президента про те, як ми маємо працювати з нашими громадянами. І безумовно це надання освітніх, медичних, адміністративних послуг, переведення багатьох адмінпослуг в онлайн формат, щоб вони були доступнішими. Це розвиток сервісних хабів на КПВВ… Це постійне збільшення вступників з Криму до українських університетів… Це постійна робота з родинами та адвокатами політв’язнів”, - вказав представник президента в АРК.
За словами Кориневича, потрібно робити все, аби підтримувати зв’язки з українськими громадянами. Це потрібно, щоб українці в окупованому Криму розуміли, що Україна їх батьківщина, їх держава, і прийшовши до України вони можуть отримати те, чого вони потребують для свого захисту.
Відзначимо, що саміт "Кримської платформи" пройде 23 серпня. Основна місія "Кримської платформи" - вивести тему Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до його проблем. "Кримська платформа" буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Детальніше про те, навіщо Україна ініціювала створення Кримської платформи читайте у статті Еміне Джапарової "Локомотив деокупації Криму".