UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль у 2019 році пропонував залучити Януковича до переговорів ТКГ — Україна відмовилася

Це сталося після залучення до переговорів представників "Л/ДНР". 

Заступник глави Адміністрації президента РФ Дмітрій Козак розповів, що у 2019 році Росія пропонувала долучити до переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську експрезидента України Віктора Януковича, проте наша сторона не погодилася з цим. Про це Козак розповів під час останньої пресконференції. 

Тоді українських представників в ТКГ обурила присутність на переговорах представників так званих "Л/ДНР". 

"...вони запропонували, давайте стороною для обговорення будуть не ті, хто зараз, а депутати місцевих рад, які були обрані на виборах у 2010 році. Добре, давайте спробуємо, але якщо вам запропонують, виходячи з фундаментальних причин кризи, за стіл переговорів посадити президента, який був обраний в 2010 році? Відразу бажання обговорювати фундаментальні причини кризи пропали", - зазначив Козак.

Віктор Янукович - президент-втікач, який пробув на посаді з 2010 до лютого 2014 року. Після початку Революції Гідності він втік у Росію. Про те, що його можуть залучити до переговорів щодо Донбасу росЗМІ писали ще минулого року - ця інформація з'явилася після того, як українська сторона ввела в переговори чотирьох представників ОРДЛО. 

Раніше Козак заявляв, що війну в Донбасі можна закінчити за рік, якщо дотримуватися Мінських угод.

Читайте також: Росія в ТКГ знову запропонувала «інспектувати» українські позиції у Донбасі – Арестович

У середу, 7 квітня відбулося екстрене засідання Тристоронньої контактної групи, ініційоване Україною для обговорення загострення в Донбасі. Представники РФ підтвердили свою прихильність режиму припинення вогню, але лише на словах. Підсумковий документ, запропонований ОБСЄ, росіяни підписувати відмовилися.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».